Ракета може оснащуватися як ядерної, так і звичайної бойовою частиною і вражати цілі на відстані 1,5 тис. кілометрів
У Пакистані провели успішний запуск балістичної ракети класу "земля-земля" середньої дальності Shaheen II, яка здатна нести ядерну боєголовку. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Euronews.
Глава прес-служби армії Пакистану генерал-майор Асіф Гафур заявив, що ракета може оснащуватися як ядерної, так і звичайної бойовою частиною і вражати цілі на відстані 1,5 тис. кілометрів.
"Shaheen II - це ракета з високою здатністю, яка повністю відповідає стратегічним потребам Пакистану щодо підтримки стабільності і стримування в регіоні", - заявив Гафур.
Successful training launch of surface to surface ballistic missile Shaheen-II conducted. Capable of carrying both conventional & nuclear warheads upto a range of 1500 Км. Shaheen-II fully meets Pak's strat needs towards maintenance of desired deterrence stability in the region. pic.twitter.com/I9t468wxnq
— Maj Gen Asif Ghafoor (@OfficialDGISPR) 23 травня 2019 р.
Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, що в ніч проти 9 травня у Сполучених Штатах Америки провели запуск міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III. За словами полковника Кріса Баркомба, який відповідав за випробування, запуск повинен був продемонструвати готовність американської армії до захисту інтересів США в рамках політики ядерного стримування.
Крім того, 4 травня в Північній Кореї запустили декількох ракет меншої дальності. За заявою Об'єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї, пуски були здійснені з 9:06 до 9:27 за місцевим часом.