Очікувати значної активності на аукціоні з розміщення ОВДП не варто, - експерт
У вівторок, 19 липня, уряд проведе черговий аукціон з розміщення ОВДП. Мінфін запропонує 3 стандартні серії облігацій з погашенням 19.10.2011, 18.04.2012, 10.07.2013, а також ДДОДП облігації.
Незважаючи на зростання ліквідності банківської системи, не варто очікувати значної активності на поточному аукціоні, вважає фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.
«Ставки грошового ринку дійсно знизилися, але зростання активності в кінці минулого тижня мав епізодичний характер, не перейшовши в поточний тиждень. В учасників ринку немає впевненості, що ліквідність протримається на високому рівні тривалий період часу, а отже зростання попиту на рівні ставок, утримуваному урядом, малоймовірний. У той же час, обсяг погашення наступного тижня досить великий (2,8 млрд. грн.) І зібрати таку суму на внутрішньому ринку за один аукціон практично неможливо, що зобов'язує уряд, якщо він, звичайно, прагне до рефінансування, починати збирати вже зараз.
На кінець червня уряд мав близько 4 млрд. дол, що навряд чи встиг витратити і, отже, може дозволити собі утримання в період несприятливої ринкової кон'юнктури, тримаючи ринок на «голодному пайку». На користь Мінфіну грає великий обсяг лімітів українських банків, що вивільняються, і які вони з великою ймовірністю захочуть заповнити. Зробити це тільки за рахунок ресурсу вторинного ринку вкрай складно, а значить, потенційний попит в найближчі 2 тижні досить великий.
Як і раніше головним питанням залишається рівень ставок. Не розглядаючи всерйоз спеціальні ОВДП, результативність розміщення яких вкрай мінімальна, знову основний упор зробимо на середньострокових облігаціях. На поточному аукціоні уряд виводить на ринок нову серію дворічних облігацій. Останні успішні розміщення порівнянних за термінами облігацій залишили орієнтир на рівні 9%. Правда, це було в травні і з тих пір у середньострокових облігаціях уряд розміщував тільки трирічні облігації і на незначні суми. Після того, як минулого тижня уряд наполіг на прибутковості в 10,1%, логічно, щоб Мінфін також активно відстоював рубіж в 9% за дворічними паперами.
При цьому, відсутність конференц-кола (на даний момент інформація про нього відсутня) перед аукціоном вказує на те, що Мінфін вважає за потрібне відійти від активних переговорів з ринком і, відповідно, вибрав стратегію «мовчазної утримання». В результаті, найбільш імовірним результатом аукціону є відсутність розміщення паперів в принципі, або задоволення кількох бідів від дружніх банків.
Таким чином, ймовірно, виконання плану по запозиченням на внутрішньому ринку буде відкладено. Можливо, навіть до осені", вважає експерт.