Відсутність списку адміністративних послуг є основою для непрозорості та корупції. Про це на сьогоднішньому брифінгу заявила перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова, передає кореспондент РБК-Україна.
"Потрібно забезпечувати надійний контроль за процесом надання адміністративних послуг, не маючи чіткого конкретного плану з іменами виконавців і датами виконання доручення. Тому Президент дає доручення уряду, прем'єр-міністрові до першого вересня забезпечити підготовку та затвердження такого плану, який буде чітко показувати як ми йдемо по шляху спрощення надання адміністративних послуг", - сказала Акімова.
Вона підкреслила, що на думку Президента, в ньому обов'язково повинні бути присутніми: розробка і прийняття закону про основний порядок надання адміністративних послуг, інвентаризація всіх видів послуг, які на сьогоднішній день надаються, визначено вичерпний перелік адміністративних послуг, які будуть закріплені законодавчим чином.
"Це усунення від надання адміністративних послуг різного роду підприємствами та організаціями і це заходи з удосконалення самої організації надання послуг", - сказала Акімова.
"На сьогоднішній день не існує вичерпного переліку, тобто, інвентаризованого списку адміністративних послуг. Це, природно, завжди є основою для непрозорості і корупції, ось чому до першого жовтня у своєму дорученні Президент ставить завдання перед урядом забезпечити проведення інвентаризації адміністративних послуг для того, щоб потім можна було визначити долю цієї послуги, потрібна вона чи не потрібна", - зазначила Акімова.
Крім того, за словами Акімової, глава держави доручив антимонопольному комітету визначити ступінь монополізації ринку надання адміністративних послуг і виявити існуючі порушення.
"Привід для цього доручення антимонопольному комітету, безумовно, є, тому що, по минулій статистиці, динаміка монополізації надання адміністративних послуг... в 2007-2008 рр. була, на жаль, позитивною", - сказала заступник глави Адміністрації Президента.
Також Янукович, за словами Акімової, вимагає від уряду після прийняття парламентом рамкового закону про надання адміністративних послуг протягом місяця провести інвентаризацію наданих послуг та подати законопроект, який визначить вичерпний перелік адміністративних послуг.
"До 1 січня 2011 р. уряду доручається забезпечити створення єдиного державного порталу адміністративних послуг, на якому повинна бути інформація про те, які види адміністративних послуг надаються, перелік необхідних документів, щоб юридична чи фізична особа могла подати заяву про надання адмінпослуги... Створення цього порталу - це крок до прозорості та усунення фізичного контакту між чиновником і людиною, і це, безумовно, є одним з інструментів боротьби з корупцією у цій дуже не простій області", - додала Акімова.