Отруєння в Ізмаїлі: подробиці
Жителі Ізмаїла масово страждають від кишкової інфекції
Кількість постраждалих від масового отруєння в Ізмаїлі Одеської області йде на сотні. Третю добу в лікарні звертаються люди з діагнозом "кишкова інфекція", напередодні в Ізмаїлі закрилися ринки і заклади громадського харчування, городяни розкупили бутильовану воду та медикаменти. Конкретну причину місцева влада поки не можуть назвати і закликають жителів дотримуватися санітарно-гігієнічні норми.
Останні дані про постраждалих
За станом на першу половину дня 19 червня за медичною допомогою в Ізмаїлі звернулися 336 осіб. На стаціонарному лікуванні перебувають 222 особи, з них 172 дитини, причому основну частину становлять діти до двох років. Сьогодні постраждалих від отруєння почали виписувати з лікарень. Мер Ізмаїла Андрій Абрамченко вже заявив про стабілізацію ситуації в місті, напередодні прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив вжити заходів для ліквідації спалаху інфекції в Ізмаїлі.
Ситуація в місті
У зв'язку зі спалахом кишкової інфекції в Ізмаїлі городяни розкупили бутильовану воду та медикаменти. За словами мешканців, за ажіотажу продавці підняли ціну на воду. Причому зростання цін помітили не тільки в магазинах, але і в аптеках. Вранці 19 червня мер Абрамченко повідомив, що в місто підвезли ліки з Одеси, місцева влада закликає городян не піддаватися паніці, а прикордонники оточили всі водойми в Ізмаїлі і заборонили купатися.
Можливі причини масового отруєння
Напередодні міський голова Ізмаїла повідомляв, що джерело зараження не виявлено.
"Вода дала хороший результат, вода чиста. Але ми збільшили вміст хлору", - зазначив Андрій Абрамченко.
Він також підкреслив, що на початку тижня в Ізмаїлі випала місячна норма опадів, внаслідок чого піднявся рівень підземних вод, які затопили туалети місцевих жителів. Відзначимо, 14 червня потужна злива перетворила Ізмаїл у Венеції. В районі приватного сектора затопленими виявилися двори, городи та підвали. А у мешканців верхніх поверхів багатоквартирних будинків вода заливала квартири. Дані про перших потерпілих в результаті харчового отруєння почали надходити 17 червня.
СЕС встановила причину епідемії
Державна санепідемслужба повідомила про те, що причиною масових харчових отруєнь стало потрапляння у водогінну воду ротавірусної і норовирусной інфекції, а також кишкової палички. У зв'язку з цим, у мережах водопостачання проведуть гіперхлорування. Крім того, в СЕС допускають спалах "ізмаїльської епідемії" у будь-якому місті України.
Обмежувальні санітарні заходи триватимуть ще тиждень
У Моз заявили про те, що обмежувальні санітарні заходи в Ізмаїлі триватимуть ще до наступного тижня.
"Згідно особливостей перебігу епідемічного процесу, така тенденція буде зберігатися протягом тижня, поки не пройдуть два інкубаційних періоду захворювання. Тому обмежувальні санітарні заходи триватимуть в Ізмаїлі до наступного тижня. Це вимушені заходи, які дозволять уникнути другої хвилі захворювання на гострі кишкові інфекції", - заявив в. і. о. голови Держсанепідслужби Святослав Протас.
За медичною допомогою звернулося 432 людини
Всього за 16-20 червня за медичною допомогою звернулося 432 людини, 269 з них - діти.
"Підрозділами ДСНС облаштовано 55 ліжко-місць у школі №9 р. Ізмаїл на випадок ускладнення ситуації. Фахівцями СЕС здійснюється комплекс санітарно-епідеміологічних заходів. Попередня причина захворювання - вживання недоброякісної води", - йдеться в повідомленні.