ua en ru

Відкритий доступ до інформації про власників нерухомості в Україні поліпшить ситуацію на ринку, а на ціни не вплине – експерт

Надання відкритого доступу до інформації про власників нерухомості в Україні і які виникають в цьому зв'язку зміни носять системний характер і роблять істотний позитивний вплив на інфраструктуру ринку нерухомості в цілому.

Надання відкритого доступу до інформації про власників нерухомості в Україні і які виникають в цьому зв'язку зміни носять системний характер і роблять істотний позитивний вплив на інфраструктуру ринку нерухомості в цілому.

Таку думку висловив агентству "Інтерфакс-Україна" віце-президент Міжнародної федерації нерухомості "FIABCI-Україна" (Київ) Олександр Бондаренко, коментуючи ухвалення відповідних законодавчих ініціатив парламентом у вівторок.

"Тобто, ринок стає прозорішим, зрозумілішим, він стає відкритим, що покращує загальну ситуацію на ринку: система реєстрації вдосконалюється, змінюється, - плюс відкритість реєстрів дозволяє задовго до самої операції отримувати повну інформацію щодо об'єкта угоди - ІФ)", - сказав він.

При цьому А. Бондаренко зазначив, що практика публічного доступу до інформації про власників нерухомості застосовується в Європі, за впровадження якої виступали і учасники українського ринку нерухомості.

Разом з тим, оскільки подібні зміни на ринку нерухомості в більшій мірі стосуються вдосконалення здійснюваних транзакцій, публічність даних про власників об'єктів нерухомості на ціноутворення і кількість угод особливо не впливає, додав він.

"Це просто поліпшення загального клімату на ринку, скажімо так. Тому, чекати, що якісь цінові коливання з-за цього відбудуться, не варто. Цього не буде", - пояснив Бондаренко А..

Як повідомлялося, Верховна Рада на засіданні 14 жовтня прийняла 265-ма голосами у другому читанні і в цілому закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб і публічних діячів" (№5114).

Раніше прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляв, що в разі прийняття зазначеного закону, будь-які суб'єкти господарської діяльності будуть зобов'язані розкривати інформацію про реальних власників.

За словами А. Яценюка, прийняття цього законопроекту дасть змогу громадянам України отримувати інформацію про власників усього нерухомого майна в країні.