ua en ru

Відмова від переважного права при додемісії акцій може призвести до "розмивання" часток міноритаріїв, - АФП

Відмова від використання переважного права при додатковій емісії акцій може призвести до "розмивання" часток міноритарних акціонерів. Таку думку висловили експерти асоціації "Фондове Партнерство" (АФП) в результаті аналізу законопроекту "Про внесення змін до деяких законів України щодо емісії цінних паперів".

АФП направила до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку пропозиції щодо законопроекту.

Зокрема, асоціація вважає неприпустимими нормами законопроекту про надання можливості загальним зборам акціонерів приймати рішення про відмову від використання переважного права при додатковій емісії акцій. Це може призвести до "розмивання" часток міноритарних акціонерів у статутному капіталі, що є порушенням їх прав, зазначили експерти.

Згідно поточної редакції законопроекту, для прийняття загальними зборами рішення про відмову від переважного права при додатковій емісії акцій достатньо менше половини голосів - 45%+1 всіх голосів (кворум - 60%, для прийняття рішення - три чверті голосів акціонерів, які зареєструвалися).

Законопроектом також пропонуються зміни до ч. 5 статті 30 закону "Про цінні папери та фондовий ринок" щодо встановлення для осіб, які підписують проспект емісії, субсидіарної відповідальності за шкоду інвестору внаслідок наявності недостовірної інформації в проспекті емісії. "Проте андеррайтер, який також підписує проспект емісії, не може гарантувати достовірність інформації про емітента, адже він не наділений повноваженнями впливу на емітента та перевірки достовірності цих даних. Таким чином, АФП пропонує уточнити, що за достовірність даних у проспекті емісії відповідають лише емітент та аудитор", - зазначили в асоціації.

Читайте також: НКЦБФР зобов'язала оформляти проспект емісії при приватному розміщенні іпотечних облігацій