ua en ru

Ostchem Holding Фірташа і російське ВАТ "Міндобрива" домовилися про співпрацю в сфері продажів мінеральних добрив

Компанія Ostchem Holding, що належить Дмитру Фірташу, і ВАТ "Міндобрива" у м. Россош (Росія) будуть співпрацювати в сфері продажу мінеральних добрив, технічних питаннях, а також в експлуатації аміакопроводу "Тольятті-Горлівка-Одеса". Такі домовленості були досягнуті в результаті візиту представників Ostchem на ВАТ "Міндобрива", передає прес-служба Group DF.
За словами Дмитра Фірташа, торгова компанія NF Trading, афільована з Ostchem, буде продавати не тільки українські мінеральні добрива, а й ті, які виробляє ВАТ "Міндобрива". З одного боку, вибудовування загальної логіки збуту і продуктова диверсифікація дозволять українським та російським підприємствам збільшити загальні обсяги продажів закордонним клієнтам, а з іншого - таким чином боку домовленостей взаємно страхують себе від демпінгу на зовнішніх ринках.
Щоб уникнути суперечок та з метою забезпечення безперебійних поставок продукції за кордон, Ostchem і ВАТ "Міндобрива" також визначили порядок експлуатації та завантаження аміакопроводу "Тольятті-Горлівка-Одеса", до якого підключені Россошанський "Міндобрива" та ПАТ "Концерн Стирол" Дмитра Фірташа. Кінцевий пункт аміакопроводу ВАТ "Одеський припортовий завод" перевалює добрива в порту "Південний". Порт "Південний" є єдиним подібним спорудженням на Чорному морі і одним з трьох світових торговельних портів з експорту аміаку і карбаміду. З "Південного" продукція експортується в США, Європу, Латинську Америку і країни Середземномор'я. У докризовий 2008 рік з порту "Південний" було експортовано близько 30% від загального світового експортного ринку аміаку і карбаміду. Фактично ціни в порту "Південний" визначають рівень цін на цю продукцію у світі.
Важливою умовою співпраці стала відмова сторін від лобіювання введення додаткових торгових бар'єрів на поставку продукції на ринки України і Росії, що допоможе виключити необгрунтоване збільшення цін на мінеральні добрива на внутрішніх ринках.
Аміакопровід "Тольятті-Горлівка-Одеса" введений в експлуатацію в 1981 році. Це складна інженерна споруда, що передбачає транспортування аміаку від заводів - виробників до Одеського припортового заводу (ОПЗ), який здійснює його зберігання і навантаження на спеціальні судна для відправки на експорт. Загальна довжина трубопроводу - 2 тис. 417 км, у тому числі від м. Тольятті до м. Одеси - 2 тис. 203 км, з них 1 тис. 397 км - по території Росії. Крім ОПЗ до аміакопроводу в Україні підключені ПАТ "Концерн Стирол", а в Росії - ВАТ "Міндобрива" і ВАТ "Тольяттіазот" - початковий пункт аміакопроводу.