Основні тенденції ринку столичної житлової нерухомості в умовах кризи
Економічна і політична нестабільність в країні не могла не відіб'ється на ринку столичної нерухомості. Як результат, кількість угод купівлі-продажу за останні кілька місяців скоротилося, зміни також торкнулися і ціноутворення.
Незважаючи на падіння курсу національної валюти, а також зниження кількості угод з нерухомістю, говорити про кризу ринку передчасно. Фахівці відзначають, що кількість потенційних покупців, які цікавляться об'єктами житлової нерухомості, як на первинному, так і вторинному ринку, не зменшилася. Таку ситуацію описують як потенційний попит.
Інтерес присутній, пропозицій вистачає, просто люди підходять до процесу вибору конкретного забудовника та житлового об'єкта більш вибірково, і перед прийняттям остаточного рішення намагаються розглянути якомога більше варіантів.
Якщо говорити про первинний ринок житла, то в більшому виграші виявилися ті забудовники, які швидше встигли пристосуватися і змогли зафіксувати курс долара або повністю перейшли на гривневе ціноутворення. Нерухомість ціна на яку виставлена в доларах користується меншою популярністю, що не дивно з огляду на падіння курсу гривні.
Ще одна помітна тенденція - продаж квартир в розстрочку і відповідно зрослий попит на, так звані, квартири економ класу. Це в основному однокімнатні або малометражні квартири, які найчастіше раніше купували з метою подальшої здачі в оренду. Зараз же такі квартири все частіше використовуються як основне місце проживання.
В цілому можна зробити висновок, що ринок нерухомості змінився, і той, хто першим зможе пристосуватися до нових реалій отримає найбільший виграш.
Джерело: address.ua