Надання зброї Україні буде сигналом для Москви, - конгресмен
Надавши зброю Україні США дадуть відповідь на блокування Будапештського меморандуму в ООН
Надання летальної зброї Україні є сигналом для Москви, що США готові відповісти на ескалацію і рішуче підтримують Україну. Про це пише американський конгресмен Тед Поу у своїй статті "Україна: забута війна", передає Голос Америки.
Зокрема, Поу закликає включити функцію коригування контрбатарейного вогню на вже наданих Україні радари, щоб українські сили могли точно потрапляти в зброю, яка порушує домовленості.
На його думку, така допомога особливо важлива через те, що Росія блокує зусилля США в рамках ООН, спрямовані на виконання Будапештського меморандуму.
"Ця угода не заходить так далеко, як стаття 5 статуту НАТО, яка вимагала б від США розглядати напад на Україну як напад на себе, проте, вона вказує, що Вашингтон і Лондон повинні негайно звернутися до Ради Безпеки ООН у разі порушення суверенітету України", - підкреслив конгресмен.
Також він вважає, що в даному випадку вето Росії щодо Будапештського меморандуму може зашкодити процесові роззброєння.
"Будапештський меморандум був укладений на заміну того, що країна відмовилася від ядерної зброї, втрата довіри може пошкодити роззброєння і зусиль щодо нерозповсюдження ядерної зброї", - підкреслює конгресмен.
"Враховуючи це, найбільш ефективним способом засвідчення (безпеки – ред.) України і покарання Росії за порушення обіцянок, є надання зброї Києву, який необхідний Україні для отримання переваги на полі бою і стримування наступу Росії", - пише Поу.
Конгресмен радить США активніше реагувати на підтримку тероризму Кремлем.
Тед конгресмен підкреслює важливість продовження політики санкцій щодо Росії, підтримці демократії і реформ в Україні.
Нагадаємо, як повідомлялося раніше, 17 лютого, під час проходить у Мюнхені на конференції з питань безпеки, президент України Петро Порошенко провів зустріч з делегацією Конгресу США, на якій він заявив, що прийняття Вашингтоном рішення про надання Україні летального оборонної зброї та посилення санкційного тиску є не тільки відповіддю на деструктивну позицію Москви, але і одночасно формують сприятливий фон для просування мирного процесу на Донбасі.