Зброя на судні, затриманому в Греції, перебувала у власності Лівії, - "Укрспецекспорт"
Судно для транспортування спецзамовлення було надано лівійською компанією-замовником і після завантаження військового майна на борт право власності на вантаж перейшло компанії-замовнику. Яких-небудь довантажень військового майна, крім вищезазначеного, на території України не здійснювалося. Про це повідомляє прес-служба ГК "Укрспецекспорт".
Дочірнім підприємством ДК "Укрспецекспорт" - ДП ГХВІФ "Укрінмаш" на підставі відповідного висновку Державної служби експортного контролю України був укладений контракт на поставку для потреб Міністерства оборони Лівії майна військового призначення. Лівійське Міноборони, як кінцевий користувач військового майна, надала українській стороні сертифікат кінцевого користувача. Цей документ легалізовано консульським департаментом МЗС Лівії і консульським відділом посольства України в цій країні.
Дозвіл на здійснення експортної поставки в Лівію було надано Держслужба експортного контролю України у вересні 2013 р.
В "Укрспецекспорті" відзначають, що реальний вантаж судна повністю відповідає обсягам, зазначеним у дозвільних документах.
Всі дії по реалізації контракту здійснені в суворій відповідності з національним та міжнародним законодавством. Українським спецекспортером повністю виконані правові вимоги, встановлені Радою Безпеки ООН по здійсненню ВТС з Лівією.
Нагадаємо, що 9 листопада грецькі прикордонники перехопили корабель "Nour M" під прапором Сьєрра-Леоне, який прямував з України, з великою кількістю автоматів і боєприпасів без необхідних документів на борту. Команда судна "Ноур М" не змогла надати жодних документів на цей вантаж, включаючи дозвіл ООН на перевезення озброєння в зонах конфліктів. Судно відпливло з України, і судячи за попередніми результатами його обшуку, могло направлятися в Лівію, Сирію або Туреччину.
Зазначимо також, що згідно з повідомленням МЗС України від 10 листопада, українців на борту "Nour M" не було.
Нагадаємо, що навесні 2013 р. Генасамблея ООН прийняла Міжнародний договір про торгівлю зброєю. Даний документ вводить загальні стандарти для операцій з озброєнням - від стрілецької зброї до бойових кораблів. Резолюція була прийнята переважною більшістю голосів: 154 держави проголосували "за", лише 3 (Іран, КНДР і Сирія) - "проти". 23 держави утрималися від голосування. Договір буде відкритий для підписання 3 червня 2013 р.