Претензії до лідера Віталія Кличка, що він не скористався "хребетним правом", щоби вплинути на рішення членів виборчої комісії від "Удару", з боку активної учасниці Майдану Леcі Оробець виглядають як мінімум дивними - вважає керівник Інституту медіа-моделювання та політико-економічного аналізу "Перспектива" Євген Черненко.
"Навіть якщо виключити той факт, що зняття Лесі Оробець з виборів було ініційовано її однопартійцями з "Батьківщини", претензії Оробець до Кличка виглядають як мінімум дивними. По суті, в ході затіяного нею скандалу в парламенті Оробець звинуватила Кличка в тому, що він відмовився впливати на прийняття рішення членами комісії від "Удару", по суті відмовився змушувати їх порушувати закон", - зазначив Черненко.
"Така претензія з вуст представників режиму Януковича, за яких суди, прокуратура, виборчі комісії керувалися дзвінком з Банкової, виглядала б органічно. Але не з вуст Оробець, що була активною учасницею Майдану. За що тоді люди виходили і гинули на Майдані? За те, щоб зберегти "хребетне право"? Ні, звичайно! Якщо є закон, члени комісії, від кого б вони не були призначені, зобов'язані керуватися лише законом, а не вказівками лідерів партій та політичною доцільністю. Якщо закон був порушений, а він у даному випадку, очевидно, був порушений, то ані Кличко, ані Тимошенко, ані Оробець не мають ні юридичного, ні морального права змушувати своїх людей у комісії ігнорувати цей факт. У цьому плані Кличко повівся порядно стосовно киян і Майдану. А Оробець, яка була попереджена про порушення заздалегідь і разом зі своїми юристами не виправила ситуацію, - навпаки. І про це прямо треба говорити", - вважає Черненко.
Нагадаємо, Київська виборча комісія скасувала реєстрацію кандидатом у мери Києва народного депутата Лесі Оробець. Своє рішення комісія мотивувала тим, що Оробець балотується в мери як самовисуванець і одночасно з цим очолює список партії на виборах у Київраду, що прямо заборонено законодавством.
У знятті з виборів Леся Оробець звинуватила Віталія Кличка, аргументувавши це тим, що він не дав вказівку членам комісії від "Удару" заблокувати рішення. Віталій Кличко в розмові з Оробець заявив, що не має права впливати на процес прийняття рішень членами комісії.
У свою чергу народний депутат України від фракції "Удар" Ірина Геращенко зазначила, що "Удар" категорично проти зняття Лесі Оробець з виборів, про що було сказано у відповідній заяві керівництва партії. "Ми сподіваємося, що це рішення буде оскаржено в суді і всі зможуть взяти участь у виборах міського голови. Ми за чесну конкуренцію. Але Лесі треба поставити питання про професіоналізм своїх юристів", - зазначила народний депутат. "Як пояснили мені наші юристи, Лесині співробітники дещо нахомутали і неправильно подали документи, в яких є розбіжності: вона зареєстрована як самовисуванка в мери і при цьому безпартійна очолює список партії до Київради", - написала Геращенко у Facebook. За її словами, Лесі Оробець вказали на це ще 29 квітня під час реєстрації, однак її юристи так і не виправили цю проблему.
Також стало відомо, що ініціатором рішення стали представники "Батьківщини" в комісії - партії, до чиєї парламентської фракції входить народний депутат Леся Оробець.