Орбан реалізує довгострокову політику країни і не збирається її змінювати
Політика угорської влади - відновлення політичної, юридичної, економічної, культурної єдності всіх угорців. Про це в коментарі РБК-Україна сказав політолог і експерт з українсько-угорських відносин Дмитро Тужанський, йдеться в статті "Острів Закарпаття": чому конфліктують Україна і Угорщина".
"Роздача паспортів - це як раз політичний і юридичний аспект. При цьому Орбану для його власного політичного майбутнього важливо не перейти червону лінію. У випадку України сьогодні - це будуть заклики до територіальної автономії угорців Закарпаття", - вважає Тужанський.
Як зазначається у матеріалі, "захист прав закордонних угорців" - одна з основних передвиборних тим Віктора Орбана, який очолює уряд Угорщини з 2010 року. Українські, словацькі, сербські, румунські угорці після "паспортизації" незмінно забезпечують йому додаткові голоси на виборах. "Відновлення єдності угорської нації" - електорально приваблива тема і в самій Угорщині.
На даний момент немає ознак того, що вдасться знайти компроміс у найближчому майбутньому. В Україні часто пов'язували попереднє загострення відносин з квітневими виборами в угорський парламент і необхідністю для політиків зображати перед виборцями свою безкомпромісність в "українському питанні". Але і після виборів риторика Будапешта анітрохи не пом'якшилася.
"Навіть якщо вдасться якимось чином знайти вихід з нинішнього конфлікту з паспортами, залишаються проблеми з законом про освіту, з можливим прийняттям Радою нового закону про мову, з відтворенням окремого угорського мажоритарного округу на виборах до Верховної ради і так далі", - зазначив Дмитро Тужанський.
Нагадаємо, раніше розгорівся скандал після того, як на відео зафіксували видачу громадянам України угорських паспортів у Береговому. Даний процес супроводжувався інструктажем про те, що не варто повідомляти владі про другий паспорт. Також на відео зафіксовано, як українці зачитують клятву, в якій обіцяють вважати Угорщину своєю батьківщиною.
Також відзначимо, що на Закарпатті викрили мінімум 39 осіб з подвійним громадянством. В основному, зазначили в ДПСУ, це паспорти Угорщини.