Досвід хвороби на COVID-19 не переконує антивакцинаторів у необхідності робити щеплення, - дослідження
Досвід хвороби на COVID-19 впливає на думку противників вакцинації щодо необхідності робити щеплення лише в одному з десяти випадків.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на дані дослідження Gradus Research на замовлення фармацевтичної компанії "Дарниця".
Як повідомляється на сайті фармкомпанії, у 70% осіб, які перехворіли на COVID-19, ставлення до вакцинації не змінилося: 44% продовжують вважати її необхідною, а 26% - залишаються противниками.
"Лише 11% опитаних, які раніше були проти вакцинації, після хвороби змінили свою думку на протилежну", - зазначається в повідомленні.
При цьому головними причинами відмови від вакцинації її противники називають те, що вакцина ще недостатньо перевірена (67%) та страх побічних ефектів (64%).
Також дослідження показало, що майже 9 з 10 вакцинованих від COVID-19 хоча б однією дозою, мають сертифікат про вакцинацію. І понад 60% з них зберігають його в електронному форматі, зокрема в додатку "Дія".
Згідно з результатами дослідження, підтримка респондентами обмежень на користування транспортом та відвідування громадських закладів не залежить суттєво від того, хворіли вони на COVID-19 чи ні. В обох випадках відповіді респондентів поділилися приблизно порівну.
Дослідження компанії Gradus Research на замовлення фармацевтичної компанії "Дарниця" відбувалося на початку листопаду. Загальна кількість респондентів в Харкові, Києві, Львові, Одесі, Запоріжжі та Дніпрі склала понад 1,5 тис. осіб віком від 18 до 60 років.
Нагадаємо, що фармацевтична компанія "Дарниця" створила платформу postcovid.darnitsa.ua про пост-COVID-19 синдром. На ньому фахівці компанії збирають, аналізують та систематизують міжнародну та вітчизняну практику та дослідження щодо наслідків COVID-19 та шляхів їх подолання.
Як повідомлялось, раніше опитування показало, що близько 83% українців віддають перевагу власному візиту до аптечного закладу для придбання лікарських засобів і лише 15% замовляють ліки з доставкою.