Закон про амністію учасників протестних акцій після звільнення ними адмінбудівель опублікований на офіційному веб-порталі парламентської газети "Голос України".
Закон про амністію учасників протестних акцій після звільнення ними адмінбудівель опублікований на офіційному веб-порталі парламентської газети "Голос України" сьогодні, 1 лютого.
Закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідувань і покарання осіб у зв'язку з подіями, які мали місце під час проведення мирних зібрань" був оприлюднений у ніч на суботу.
Так званий "закон про амністію" був прийнятий у Верховній Раді пізно ввечері 29 січня. Опозиція наполягала на звільненні учасників акцій без будь-яких умов і згодом назвала закон авторства "регіонала" Юрія Мірошниченка "законом про заручників".
Текст закону з'явився на сайті ВР через кілька годин після голосування за нього.
Закон "Про усунення негативних наслідків і недопущення переслідувань і покарання осіб у зв'язку з подіями, які мали місце під час проведення мирних зібрань" вводиться в дію тільки з дня появи на сайті Генпрокуратури інформації про звільнення протестувальниками всіх адмінбудівель і розблокування вул. Грушевського.
Згідно з текстом закону, оприлюдненим у середу, 29 вересня, на сайті парламенту, звільняються від кримінальної відповідальності особи, підозрювані або обвинувачені у скоєнні низки статей КК України за умови, що ці злочини пов'язані з масовими акціями протесту, які розпочалися наприкінці листопада 2013 року, і закриваються відповідні кримінальні провадження.
Згідно зі ст.9, закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування, однак вводиться в дію з дня, наступного за днем публікації на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України повідомлення про фактичне здійсненні учасниками масових акцій протесту сукупності певних дій:
- звільнення всіх зайнятих у місті Києві та інших населених пунктах України під час акцій протесту будівель або приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також допуск до своїх робочих місць осіб, які там працюють, і зняття інших перешкод для належного функціонування зазначених об'єктів;
- розблокування транспортних комунікацій на вулиці Грушевського в Києві учасниками масових акцій протесту;
- розблокування інших вулиць, площ, провулків, бульварів і в місті Києві та інших населених пунктах України, крім тих, на яких відбуваються мирні акції.
Разом із тим ст.10 відводить протестувальникам на виконання сукупності дій 15 днів з наступного після набуття чинності закону дня.
Ст.11 уточнює, що після закінчення цього терміну закон втрачає дію.
Автор закону - народний депутат фракції Партії регіонів Юрій Мірошниченко - стверджує, що закон не передбачає необхідності звільнення проїзної частини вул. Хрещатик і прилеглих до неї вулиць, а стосується лише вимоги звільнення приміщень, пов'язаних з діяльністю органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади.
"Закон не передбачає необхідності звільнення проїзної частини вул. Хрещатик і прилеглих до неї вулиць. Він стосується лише вимоги звільнення приміщень, пов'язаних з діяльністю органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади. Про згортання Майдану мова не йде, можливість мирних протестів залишається", - зазначив політик.
Мірошниченко також додав, що цей законопроект є компромісним, а головна його цінність в тому, що він дозволить зняти напруженість у суспільстві.
За його словами, представники опозиції взяли участь у створенні прийнятого парламентом закону, але відмовилися в підсумку за нього голосувати, бо не отримали підтримки в цьому питанні серед своїх прихильників.
31 січня Президент України Віктор Янукович підписав закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідувань і покарання осіб у зв'язку з подіями, які мали місце під час проведення мирних зібрань".