Опозиційна платформа - За життя: результаты на парламентських виборах 2019
У передвиборчому рейтингу "Опозиційна платформа - За життя" знаходиться на другому місці
Рейтинг партії "Опозиційна платформа - За життя" на дострокових виборах до Верховної ради 2019, останні новини і дані соцопитувань, історія та ключові члени політсили - в матеріалі РБК-Україна.
Екзит-пол виборів в Раду 2019
Згідно з результатами Національного екзит-полу, "Опозиційна платформа - За життя" на виборах в Раду отримала 11,5% голосів виборців. З таким результатам політсила займе 33 місця в парламенті.
Крім того, змогли подолати п'ятивідсотковий бар'єр:
- "Слуга народу" - 43,9
- "Європейська солідарність" - 8,9
- "Батьківщина" - 7,6
- "Голос" - 6,3
Кандидати в депутати від "Опозиційної платформи - За життя"
В ході з'їзду партії 6 червня був представлений список кандидатів:
- Юрій Бойко,
- Вадим Рабинович,
- Віктор Медведчук,
- Наталія Королевська,
- Сергій Льовочкін,
- Нестор Шуфрич,
- Василь Німченко,
- Сергій Ларін,
- Сергій Дунаєв,
- Тарас Козак.
Фото: список партії "Опозиційна платформа - За життя"
Рейтинг "Опозиційною платформи - За життя" на парламентських виборах 2019
Соцопитування 13-17 липня
За результатами опитування "Рейтингу" 13-17 липня, партія "Опозиційна платформа За життя" набирає на виборах в Раду 10,5%. Таким чином ОТЗЖ залишається на другому місці в рейтингу партій. Крім того, згідно з даними, подолати п'ятивідсотковий бар'єр зможуть також "Слуга народу" ,"Європейська солідарність","Батьківщина" і "Голос ".
Соцопитування 6-10 липня
Соціологічне опитування було проведено групою "Рейтинг" з 6 по 10 липня 2019 року. В результаті отриманих даних у партії "Опозиційна платформа- За життя" 11,6% голосів респондентів і друге місце в рейтингу. Також до першої п'ятірки увійшли: "Слуга народу" (47%), "Європейська солідарність" (8,2%), "Голос" (6,6%), "Батьківщина" (6,4%).
Соцопитування 25 червня-7 липня
За даними соціологічного дослідження КМІС за 25 червня-7 липня, на виборах до парламенту "Опозиційна платформа - За життя" може подолати прохідний бар'єр із результатом 14,1%. Також високі шанси пройти в Раду у партій "Слуга народу", "Європейська солідарність", "Батьківщина".
Соцопитування 28 червня-4 липня
У рейтингу від Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременка і Центру "Соціальний моніторинг" за 28 червня - 4 липня партія "Опозиційна платформа - За життя" з результатом 13,7% посідає друге місце. У першій п'ятірці лідерів також "Слуга народу" (41,6%), "Європейська солідарність" (8,5%), "Батьківщина" (7,7%), "Голос" (7,5%).
Соцопитування 29 червня-3 липня
В опитуванні соціологічної групи "Рейтинг" з 29 червня по 3 липня взяли участь 2,5 тис. респондентів з усіх регіонів України. В результаті отриманих даних про передвиборчі симпатії виборців, рівень підтримки партії "Опозиційна платформа - За життя" склав 13,4%. У партії друге місце в рейтингу після "Слуги народу" (42,3%), також прохідний бар'єр долають "Європейська солідарність" (8,3%), "Голос" (7,2%), "Батьківщина" (7,2%).
Соцопитування 13-23 червня
В опитуванні групи "Рейтинг" на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту (IRI) партія "Опозиційна платформа - За життя" отримала 12% підтримки респондентів (серед тих, хто піде на вибори і визначився, за кого голосувати). Перше місце в рейтингу у "Слуги народу", також в Раду можуть пройти партії "Голос", "Європейська солідарність", "Батьківщина".
Соцопитування 13-21 червня
Центр "Соціальний моніторинг" та Український інститут соцдосліджень провели своє опитування з 13 по 21 червня. Згідно з їхніми даними, "Опозиційна платформа За життя" зберігає за собою друге місце. Партію підтримали 12,1% респондентів. Прохідний бар'єр в 5% зможуть також подолати "Слуга народу", "Європейська солідарність", "Батьківщина" і "Голос".
Соцопитування 8-12 червня
За даними "Рейтингу", за "Опозиційну платформу За життя" збираються проголосувати 11,1% опитаних громадян. У п'ятірку лідерів також входять партії "Слуга народу", "Європейська солідарність", "Батьківщина" і "Голос".
Соцопитування 6-9 червня
Згідно з опитуванням соціологічної групи "Рейтинг", який проводився серед українців 6-9 червня, "Опозиційна платформа За життя" залишається на другому місці в рейтингу. За партію готові віддати свої голоси 10,4% виборців.
Соцопитування 26 травня - 7 червня
За даними опитування КМІС, "Опозиційна платформа - За життя" займає друге місце в рейтингу. За політсилу готові проголосувати 11,8% респондентів. На першому місці в рейтингу залишається "Слуга народу" (48,5%), на третьому - "Європейська солідарність" (8,1%), на четвертому - "Батьківщина" (7,8%), на п'ятому - "Голос" (5,6%).
Соцопитування 29 травня - 3 червня
Згідно з опитуванням, проведеним групою "Рейтинг" "Опозиційна платформа - За життя" займає друге місце в рейтингу партій, які можуть пройти в Раду. Серед 2 тис. респондентів за політсилу мають намір проголосувати 10,5%. Перше місце, згідно з опитуванням, посідає "Слуга народу" з підтримкою 48,2% опитаних.
Соцопитування 16-21 травня
Результати дослідження соціологічної групи "Рейтинг" прогнозують партії "Опозиційна платформа - За життя" підтримку 10,5% виборців (ті хто, точно піде голосувати і визначився з вибором). Серед усіх опитаних респондентів за політсилу готові віддати свій голос 8,1% респондентів.
У передвиборчому рейтингу партій "Опозиційна платформа - За життя" знаходиться на другому місці, поступаючись лише "Слузі народу".
Рейтинги партій на виборах до Верховної Ради 2019 (фото: ratinggroup.ua)
Найбільший рівень підтримки виборців у партії - в східних областях України (25%), а також в південному регіоні (14%). На заході країни "Опозиційну платформу" підтримує тільки 1% опитаних.
Варто зазначити, що партія має високий антирейтинг серед виборців. За даними соцдослідження, за "Опозиційну платформу" точно не проголосують 24,9% опитаних українців.
Історія партії
До 2018 року політсила носила назву "За життя", а з моменту реєстрації в 1999 році по 2016-й - "Всеукраїнське об'єднання "Центр".
На виборах до Верховної ради в 2002 році брала участь у складі коаліції НДУЕ. У парламентських виборах 2006 партія "Центр" увійшла до "Опозиційного блоку "Не так" (лідером був Степан Гавриш). Під час дострокових виборів до ВР у 2007-му увійшла до складу виборчого блоку "КУЧМА" (головою партії був Віктор Головко).
У березні 2014-го лідером партії "Центр" обрали Вадима Рабіновича. В цьому ж році партія увійшла до складу "Опозиційного блоку" разом з політсилами "Нова політика", "Державний нейтралітет", "Україна - Вперед!", "Трудова Україна", і "Партія розбудови України".
Вадим Рабінович (фото: прес-служба Вадима Рабіновича)
У 2016-му партія залишає "Опозиційний блок" і змінює назву на "За життя". У програмі партії зазначено, що її вибором є проукраїнська політика, позаблоковий статус і міжнародне співробітництво.
У листопаді 2018 року до політсили приєднується голова громадського руху "Український вибір - право народу" Віктор Медведчук.
В цей же час Вадим Рабінович і один з лідерів "Опозиційного блоку" Юрій Бойко підписали угоду про співпрацю партій на виборах президента і нового складу парламенту в 2019 році. Інші лідери "Опозиційного блоку" (В. Новинський і Б. Колєсніков) не підтримали дій Бойко і виключили його з партії "за зраду інтересів виборців".
Після цього Юрій Бойко з частиною "Опозиційного блоку" (Партією розвитку України) приєдналися до політсили "За життя", яка в грудні 2018-го була перейменована в "Опозиційну платформу - За життя". Її головами стали Вадим Рабінович і Юрій Бойко, главою політради - Віктор Медведчук.
Результат на парламентських виборах в 2014 році
"Опозиційна платформа - За життя" брала участь у виборах до Верховної ради VIII скликання в складі "Опозиційного блоку".
За результатами голосування, "Опозиційний блок" зайняв 4 місце, отримавши 9,43% голосів виборців і 29 депутатських мандатів в парламенті.