В ООН попередили про глобальну водну кризу: світ не готовий до цього
Велика частина країн не готова до глобальної водної кризи, яку очікує світ в результаті зміни клімату. Про це йдеться в доповіді Всесвітньої Метеорологічної Організації ООН.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Associated Press.
У звіті зазначено, що з 2000 року кількість стихійних лих, пов'язаних з повенями, у всьому світі збільшилася на 134% в порівнянні з попередніми двома десятиліттями. Більшість смертей і економічних втрат, пов'язаних з повенями, припали на Азію.
Крім того, частота стихійних лих, пов'язаних із посухою, за той же період зросла на 29%. В африканських країнах зареєстровано найбільше смертей, пов'язаних із посухою. А найбільший економічний збиток від посухи було завдано в Північній Америці, Азії та Карибському басейні.
При цьому 25% всіх міст вже відчувають регулярну нестачу води. За останні два десятиліття сукупні запаси поверхневих і грунтових вод на планеті, а також води, що міститься в грунті, снігу і в льодах, скоротилися на 0,4 дюйма (1 сантиметр) на рік.
В ООН вважають, що зростання населення призведе до ще більшого навантаження на водопостачання, особливо в країнах Африки на південь від Сахари. Вчені стверджують, що число людей з обмеженим доступом до води до 2050 року зросте до більш ніж 5 мільярдів.
Серед заходів, рекомендованих у звіті, були більш досконалі системи попередження для зон, схильних до повеней і посухи. Також у світі потрібно поліпшити фінансування і координацію між країнами в галузі управління водними ресурсами.
У звіті йдеться, що майже 60% зі 101 опитаної країни потребують поліпшених системах прогнозування, які можуть допомогти запобігти руйнуванням, викликаним негодою.
Нагадаємо, що кількість стихійних лих зросла в п'ять разів за останні десятиліття. Про це розповіли вчені.