США в середу звинуватили Москву в скоєнні воєнного злочину, насильницької депортації українців до Росії, і заявили, що мають інформацію про те, що російські чиновники контролюють так звані фільтраційні операції.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію засідання Радбезу ООН.
Представник США в ООН Лінда Томас-Грінфілд сказала, що оцінки з різних джерел, у тому числі з Москви, показують, що влада "допитала, затримала і насильно депортувала" від 900 000 до 1,6 млн українців до Росії після російського вторгнення в кінці лютого.
За словами Томас-Грінфілд, тільки в липні Вашингтон мав інформацію про те, що понад 1800 дітей були переведені з підконтрольних Росії територій України.
"Насильницьке переміщення або депортація осіб з окупованої території на територію окупанта... є воєнним злочином. Так навіщо вони це роблять? Щоб підготуватися до спроби анексії", - заявила вона.
Глава ООН з політичних питань Розмарі Дікарло заявила, що звинувачення в депортації і фільтрації вкрай тривожні, і такі повідомлення мають розслідуватися у співпраці з компетентними органами.
Вона також закликала до безперешкодного доступу представників ООН і Червоного Хреста до всіх людей, затриманих під час війни в Україні, додавши, що це "включаючи доступ до місць інтернування українських військовополонених і затриманих цивільних осіб" в Росії.
"Великобританія стурбована тим, що Росія може насправді використовувати насильницькі депортації і переміщення в спробі насильно змінити демографічний склад частин України", - заявила в Радбезі представник країни в ООН Барбара Вудворд.
Високопоставлений представник ООН з прав людини Ілзе Брандс Керіс заявила, що Організація Об'єднаних Націй перевірила, що російські збройні сили та пов'язані з ними збройні угрупування піддають цивільних осіб так званій "фільтрації".
Вона також повідомила, що представники ООН з прав людини задокументували, що чоловіки і жінки, яких вважали пов'язаними з українськими збройними силами або державними установами, або дотримуються проукраїнських, або антиросійських поглядів, піддавалися довільних затримань, тортур, жорстокого поводження та насильницького зникнення.
За словами віцепрем'єра з питань реінтеграції Ірини Верещук, на тимчасово окупованих Росією територіях так звану фільтрацію не проходить близько 30% місцевого населення.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Російська Федерація створила не менше 20 фільтраційних таборів, через які проходять жителі окупованих територій.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.