З 25 серпня з М'янми виїхали майже 300 тис. мусульман рохінджа
В Організації об'єднаних націй (ООН) звинуватили уряд М'янми в "етнічних чистках" щодо мусульман рохінджа. Про це повідомляє BBC News.
"За словами верховного комісара ООН з прав людини Зейда Раад аль-Хусейна, операція по забезпеченню безпеки, спрямована проти мусульман рохінджа в М'янмі," нагадує навчальний приклад етнічної чистки ", - йдеться в повідомленні.
Згідно з інформацією видання, верховний комісар закликав М'янму покласти край "жорстокої військової операції" в штаті Ракхайн.
"Я закликаю уряд припинити свою нинішню жорстоку військову операцію, і припинити тенденцію серйозної і широко поширеної дискримінації щодо населення рохінджа", - сказав він.
Відзначається, що понад 300 тис. мусульман рохінджа бігли в Бангладеш, так як в кінці минулого місяця в М'янмі спалахнуло насильство. У свою чергу, військові заявляють, що реагують на нападу бойовиків рохінджа і заперечують, що вони націлені на цивільних осіб.
"Ми отримали безліч звітів і супутникових знімків сил безпеки і місцевих ополченців, що спалюють села рохінджа, і послідовні звіти про позасудові страти, включаючи стрілянину по цивільному населенню", - резюмував Зейд Раад аль-Хусейн.
Так, зіткнення почалися 25 серпня 2017 року, коли бойовики рохінджа атакували поліцейські пости в північній частині штату, убивши 12 співробітників служби безпеки.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в М'янмі загони бойовиків рохінджа, які ведуть боротьбу з урядовими військами, оголосили про припинення вогню на місяць.