Омелян розповів подробиці програми підвищення безпеки на дорогах
За словами Омеляна, програмою найбільше коштів виділяється на інфраструктуру безпеки
Голова Міністерства інфраструктури Володимир Омелян під час засідання уряду представив Державну програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року, передає прес-служба міністерства.
Урядовець підкреслив, що якісні дороги не є запорукою безпеки.
"Хочу наголосити, що якісні дороги не є запорукою безпеки на них. Адже коли дорожнє покриття поганої якості, водії змушені знижувати швидкість. Не секрет, що наслідками таких поїздок є погіршення технічного стану автотранспорту та втрата часу. Але відремонтовані дороги дозволяють їхати швидко, часто – із значним перевищенням встановленого швидкісного режиму. Наслідки в таких випадках набагато страшніші – травмування чи навіть втрати людських життів", - зазначив міністр і додав, що процеси відновлення доріг та підвищення їх безпеки мають йти паралельно.
Голова МІУ назвав основні цілі держпрограми:
- зниження рівня смертності внаслідок дорожньо-транспортних пригод щонайменше на 30 % до 2020 року;
- зниження ступеня тяжкості наслідків дорожньо-транспортних пригод для учасників дорожнього руху;
- зменшення соціально-економічних втрат від дорожньо-транспортного травматизму;
- запровадження ефективної системи управління безпекою дорожнього руху для забезпечення захисту життя та здоров’я населення.
За словами Омеляна, програмою найбільше коштів виділяється на інфраструктуру безпеки, зокрема: 1,16 млрд гривень на 500 кільцевих розв’язок; 930 млн – на 500 острівців на в’їздах до населених пунктів; 1,16 млрд гривень – на безпечні пішохідні переходи (6432 одиниці); 150 млн гривень – на 1500 пішохідних переходів з освітлювальними панелями; 259 млн гривень – на ліквідацію 109 місць концентрації ДТП; 435 млн гривень – на 258 км нового бар’єрного огородження і 60 млн гривень на 15000 нових дорожніх знаків.
Крім того, він додав, що найближчими часом буде розроблено понад десяток масованих кампаній щодо безпеки руху і безпечної поведінки на дорогах.
"Ключові меседжі - розумна швидкість, ремені безпеки, відмова від поєднання алкоголю і керування автомобілем та обов’язкове використання дитячих автокрісел безпеки", - пояснив міністр.
Омелян також розповів про заходи, спрямовані на підвищення ефективності державного нагляду та контролю, що передбачені у держпрограмі: система автофіксації порушень ПДР; камери автофіксації порушень ПДР на автодорогах державного значення; мобільні прилади контролю швидкості в патрульних автомобілях; придбання алкотестерів; контроль безпеки комерційних перевезень. Загальний обсяг фінансування – понад 1,3 млрд гривень.
Важливе місце у Державній програмі займають заходи невідкладної допомоги, на які планується виділити 1,8 млрд гривень.
"Будь-яка державна програма - це лише план. Наскільки повно і якісно цей план буде реалізований - залежить від нас з вами, а також багатьох чинників, зокрема, результативної роботи всіх центральних органів виконавчої влади та громадськості. Збереження людського життя – це основна ціль, на досягнення якої мають спрямовуватись всі наші зусилля", - підсумував голова МІУ.
Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що в Україні в дорожньо-транспортних пригодах (ДТП) щодня у середньому гинуть 11 чоловік.