ua en ru

ОЕСР закликає до агресивніших дій ЄЦБ в боротьбі з борговою кризою в єврозоні

Європейський центральний банк (ЄЦБ) повинен вжити агресивних заходів для розв'язання боргової кризи в єврозоні. Відповідну позицію в інтерв'ю агентству Reuters висловив сьогодні заступник генерального секретаря Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) Рінтаро Тамакі. Він очолював протягом двох років - до серпня 2011 р. - міжнародне бюро Міністерства фінансів (Мінфін) Японії. Тамакі закликав Німеччину, подолавши внутрішні розбіжності, виступити за "фіскальну солідарність" країн ЄС і підтримати масштабні інтервенції ЄЦБ.
"Очевидно, що добитися масштабних інтервенцій з боку ЄЦБ і тіснішої фіскальної інтеграції всередині Євросоюзу можна тільки за умови зміни позиції Німеччини", - сказав заступник генсека ОЕСР. На його думку, влада Німеччини в цьому питанні повинна продемонструвати політичну волю і переламати опір опозиції.
Нагадаємо, окремі європейські лідери і економісти вимагають від ЄЦБ активніших дій для виходу з кризи, посилаючись на те, що інтервенції банку можуть бути єдиним шляхом подолання боргової кризи. Влада Німеччини вважає, що інтервенції ЄЦБ ослаблять мотивацію країн провести необхідні для стабілізації єврозони реформи.
Сьогодні канцлер ФРН Ангела Меркель дала зрозуміти, що не варто чекати від ЄЦБ активних інтервенцій у відповідь на боргову кризу в регіоні. "Перед ЄЦБ стоять інші завдання в порівнянні з ФРС США або Банком Англії", - відзначила Меркель. При цьому вона підкреслила, що буде і надалі поважати незалежну позицію банку. Меркель повідомила, що не коментуватиме рішення ЄЦБ або не висуватиме які-небудь вимоги щодо зміні його мандату.
У ЄЦБ також не бажають брати на себе більш значущу роль у вирішенні європейських боргових проблем і, незважаючм на інтенсифікацію кризи і зростання прибутковості по держоблігаціях європейських країн, намагаються протистояти тиску. Банк наполегливо відмовляється від проведення "шокової терапії", яка могла б привести інвесторів у відчуття і заспокоїти фінансові ринки. 21 листопада ц. р. представники ЄЦБ прямо заявили, що банк не почне друкувати гроші у відповідь на боргову кризу в єврозоні.