Якщо в понеділок, 17 лютого, компроміс між владою і лідерами парламентської опозиції буде досягнутий, можливості радикальних угруповань "Майдану" у підтриманні ескалації політичної кризи різко звузяться. Таку думку висловив політичний експерт Євген Копатько, вітаючи згоду ВО "Свободи" та інших парламентських опозиційних сил звільнити приміщення КМДА, а також виконати інші вимоги закону про амністію.
"Якщо є така згода, це означає, що ми повинні побачити тепер конкретні дії. Як тільки буде звільнена КМДА, тоді ми зможемо сказати, що зроблено великий крок до примирення. Слова вже нікого не влаштовують. Потрібні тільки конкретні дії і з боку влади, і з боку опозиції", - зазначив експерт.
На його переконання, навіть якщо лідери вуличних радикальних угруповань відмовляться виконувати вимоги закону про амністію, подальшої ескалації конфлікту не буде. Так як українці втомилися від проблем в політиці та економіці, які вже почали позначатися на кожному з них.
"Парламентськійопозиції вигідно, щоб компроміс з владою був досягнутий, так як вони декларують, що не мають впливу на радикальні угруповання. І в цьому є частка правди, бо там є певні екстремістські угруповання, які вважають, що вони можуть самостійно зіграти в свою політичну гру. У кожному разі, виконання вимог закону про амністію парламентської опозиції вигідно також і владі. За політичною боротьбою ми забули про те, що у нас дуже важка економічна ситуація. І кожен день Майдану - це тиждень кризи. Ми вибираємо або політичну стабільність і поступовий вихід з економічних проблем, або продовжуємо політичну боротьбу і посилюємо економічне становище, яке торкнеться і Партії регіонів, і "Свободи", і " Батьківщини", і " УДАРу" - зазначає Копатько.
Питання взаємодії з радикальними силами він пропонує зробити за наступним кроком. Оскільки при взаємодії влади та опозиції буде спостерігатися звуження можливостей для радикальних угруповань для продовження протестних акцій.