Відповідні зміни до закону "Про приватизацію" будуть подані до парламенту на вимогу МВФ
Верховна Рада України (ВРУ) прийме зміни до Закону України "Про приватизацію", який відмінить вимогу про обов'язковий продаж 5 - 10% акцій держпідприємств через фондову біржу. Про це йдеться в оновленому у січні 2016 року проекті Меморандуму про економічну та фінансову політику, яким володіє редакція РБК-Україна.
Орієнтовний термін прийняття закону, зазначений у проекті, це лютий 2016 року.
Також, в матеріалі йдеться, що до кінця лютого будуть підготовлені законодавчі зміни (за участю Фонду державного майна України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі) для попередження виведення активів з державних підприємств, обраних для приватизації. Зміни обмежать право керівництва таких держпідприємств брати на себе довгострокові контрактні зобов'язання (строком більше 6 місяців) і здійснювати операції, сума яких (окремо або в цілому) - перевищує певний ліміт
Зміни також введуть персональну відповідальність керівників держпідприємств за порушення вищевказаних зобов'язань і право виходу з усіх відповідних угод після проведення приватизації.
Єдиним винятком із зазначених обмежень будуть випадки, коли відповідні операції були попередньо письмово схвалені ФДМУ або іншим державним органом, який управляє державним підприємством.
Згідно з очікуваннями, ВРПУ прийме ці поправки до кінця квітня 2016 року.
Нагадаємо, раніше Національний банк України (НБУ) повідомляв, що приватизація держпідприємств може принести 1 млрд доларів в 2016.