ua en ru

Облаштування Одеського і Безіменного морських газових родовищ обійдеться "Лукойлу" і "Чорноморнафтогазу" в 2,9 млрд грн

За підрахунками Міністерства енергетики та вугільної промисловості, облаштування Одеського і Безіменного морських газових родовищ обійдеться "Лукойлу" і "Чорноморнафтогазу" в 2,9 млрд грн. При цьому для масштабної може не вистачити коштів, і для розробки планується залучати нових інвесторів. Про це сьогодні пише "Комерсант Україна".

У звіті Міненерго за 2010 р. говориться, що за період реалізації проекту з цих родовищ передбачається добути 21 млрд куб. м газу.

За словами джерела видання в Міненерго, 2,9 млрд грн компанії інвестують порівну. Щоб виплатити свою частку, "Чорноморнафтогаз" залучить кредити. У листопаді 2010 р. компанія отримала дозвіл від Мінекономіки залучити дві кредитні лінії строком на один рік: 600 млн грн у ВТБ Банку (16%) та 190 млн грн в Укргазбанку (19%). "Вже до кінця року ми розраховуємо закупити все необхідне обладнання і почати активно освоювати ці інвестиції", - повідомило джерело видання.

Але запланованого обсягу фінансування швидше за все не вистачить для початку масштабної видобутку на родовищах - для цього необхідно 1,5-2 млрд дол.
Для фінансування проекту Міненерго розраховує залучити нових інвесторів і створити консорціуми з 3-4 компаній для розробки кожного родовища, розповіло джерело видання. Втім, проти даного рішення може виступити російська сторона - "Лукойл".
Нагадаємо, в кінці грудня минулого року Кабінет міністрів України дозволив "Лукойлу" і "Чорноморнафтогазу" видобуток на Чорноморському шельфі: підприємства спільно можуть вести розробку на Одеському, Безіменному і Суботинському родовищах. Частка "Чорноморнафтогазу" при розподілі продукції становитиме не менше 50%. Його внесок у проект - геолого-економічна оцінка запасів нафти, природного газу і супутніх компонентів вказаних родовищ. "Лукойл" вкладе фінансові ресурси, надасть технології та обладнання.