Обсяг українського ринку мінеральних добрив до 2017 р. подвоїться. Про це заявив глава ради директорів групи компаній Group DF Дмитро Фірташ під час відвідування ПАТ "Концерн Стірол", повідомляє прес-служба компанії.
"Ми впевнені, що український ринок добрив виросте в 2 рази до 2017 р. Навіть за песимістичними прогнозами очікується зростання в 1,7 рази. Ми віримо в цей прогноз і тому робимо серйозні інвестиції в наші підприємства", - сказав Фірташ.
За оприлюдненими прогнозами Ostchem (компанія, що управляє підприємствами азотної хімії Group DF), обсяг споживання азотних добрив в Україні в 2017 р. зросте з нинішніх 950 тис. т до 2 млн т (в перерахунку на поживну речовину), по фосфорним добривам - з 225 до 460 тис. т, по калійним добривам - з 125 до 270-280 тис. т.
Дмитро Фірташ також заявив, що зростання споживання добрив в Україні зараз йде більш високими темпами, ніж в інших країнах. "Якщо зараз частка України у світовому споживанні добрив становить менше 1%, то в 2017 р. вона підвищиться до 1,5-1,7%", - сказав глава ради директорів Group DF. Він пояснює зростання споживання добрив тим, що, по-перше, відбудеться збільшення кількості орних земель, по-друге, зростуть обсяги внесення добрив на гектар. "Протягом наступних п'яти років в Україні може збільшитися кількість оброблюваних орних земель на 7 млн га (з 18,7 млн га в цьому році до 25,4 млн га в 2017 р.). Також ми припускаємо, що обсяги внесення добрив на гектар збільшаться на 35-40%, - сказав Дмитро Фірташ, - Це не тому, що ринок новий. Просто по нашій бідності аграрії не вносили досить азотних добрив в землю".
За його словами, обсяги внесення міндобрив в Україні будуть "підтягуватися до рівня європейських країн". При цьому структура споживання з точки зору поживних речовин (азот, фосфор, калій) залишиться практично незмінною. "Добрива - це ключ до ефективного сільського господарства, ключ до прибутку фермера", - додав Фірташ.
Він вважає, що зростання споживання добрив незмінно пов'язане із зростанням ефективності сільського господарства: "Якщо ви зараз подивитеся статистику, то ви побачите, що близько 79 компаній, великих агрохолдингів, контролюють 5-5,4 млн га землі. Це досить великі компанії. Природно вони борються за врожайність. А врожайність напряму залежить від кількості внесених добрив".
Також, він нагадав, що за останні роки багатьом агрокомпаніям вдалося досить вдало вийти на міжнародні біржі і отримати дешеве фінансування. "Ті, хто позичив гроші, зараз розуміють, що тепер їм потрібно заробляти і віддавати позики. Для того, щоб можна було повернути борги, немає іншого виходу, окрім як збільшення врожайності".
Читайте також: Виробництво синтетичного аміаку в Україні в січні-вересні 2012 р. скоротилося на 2,6% - до 3,74 млн т, - Держстат