Обсяг стічних вод, які надходять на очисні споруди Бортницької станції аерації (БСА), протягом останньої доби, 13-14 серпня 2012 р., збільшився у півтори рази. Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Київводоканал".
Так, якщо у неділю 12 серпня 2012 р. добовий обсяг стоків становив 660 тис. куб.м, то за минулу добу він склав майже 1 млн 100 тис. куб.м.
Зокрема, найбільша кількість стічної рідини у понеділок надходила протягом періоду з 15:00 до 22:00.
Не дивлячись, що проектна потужність станції становить 1 млн 800 тис. куб.м на добу, сьогодні її практичні можливості очищувати стічні води значно обмежені через критичну зношеність споруд та обладнання.
Це зумовлено також тим, що насосна станція перекачки стічних вод першого підйому не працює, оскільки знаходиться в ремонті після аварії на підвідному Лівобережному колекторі 17 січня ц.р. на території БСА.
Крім того, враховуючи постійні перевищення концентрацій забруднюючих речовин у столичних стоках, очищення яких взагалі не передбачалося проектом БСА, наразі 700 - 800 тис. куб.м - це той максимальний добовий обсяг, який ще можна очистити відповідно до діючих нормативних показників.
Також ситуація ускладнюється тим, що через значну кількість опадів до стічних вод потрапляє багато піску, бруду та сміття, що додатково виснажує і без того застаріле обладнання станції. Зазвичай, причиною потрапляння зливових вод на очисні споруди БСА стають несанкціоновані втручання до мереж промислово-побутової каналізації.
Особливо гостре занепокоєння викликає зараз і стан мулових полів БСА. Осад, що лишається після очистки надмірної кількості стоків, вже майже переповнив мулові карти, що може у будь-який момент призвести до виливу на присадибні ділянки с. Ревне мешканців Бориспільського району.
У повідомленні "Київводоканалу" акцентується, що наслідки неналежної експлуатації мереж дощової та промислово-побутової каналізації можуть обернутися екологічним лихом не лише для Києва, але й для прилеглих територій.
Зазначимо, БСА - комплекс інженерних споруд, обладнання та комунікацій, призначений для повної біологічної очистки стічних вод Києва та обробки затриманих забруднень. На станції проходять очистку всі побутові стічні води, а також стоки промислових підприємств після попередньої їх очистки на самих підприємствах.