Обсяг "поганих" активів на балансі європейських банків продовжує зростати. За даними консалтингово-аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers (PwC), за підсумками 2012 р. обсяг прострочених позик у фінансовій системі ЄС зріс до 1,2 трлн євро.
Обсяг "поганих" активів на балансі європейських банків продовжує зростати. За даними консалтингово-аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers (PwC), за підсумками 2012 р. обсяг прострочених позик у фінансовій системі ЄС зріс до 1,2 трлн євро, передає "Росія 24".
За даними доповіді PwC, обсяг активів, які перебувають у дефолтному та/або переддефолтному стані (non-performing loans) у банках ЄС, зріс у понад двічі: у 2008 р. обсяг "поганих" боргів становив 514 млрд євро, у 2012 р . - 1,18 трлн євро. У 2011 р. обсяг "поганих" активів становив 1,08 трлн євро. Аналітики PwC очікують, що обсяг проблемних активів у ЄС продовжить зростати.
"Ми не бачимо серйозних передумов до зниження в обсязі поганих активів у фінансовій системі Європи в найближчій перспективі. Більше того, з урахуванням невизначеної економічної ситуації у регіоні, швидше за все, загальний рівень проблемних активів у багатьох європейських країнах у найближчі кілька років продовжить зростати", - зазначив Річард Томпсон, партнер PricewaterhouseCoopers.
Основний обсяг "поганих" боргів припадає на шість країн - Велику Британію, Німеччину, Ірландію, Іспанію, Італію та Францію. В цілому вони акумулювали 895 млрд євро прострочених позик.
Варто відзначити дивергенцію в динаміці між так званими "стрижневими" країнами єврозони і її проблемними елементами. Обсяг "поганих" боргів у таких країнах, як Німеччина, Британія і Франція, із 2010 р. почав скорочуватися. При цьому, "погані" позики у проблемних країнах - Ірландії, Іспанії та Італії - продовжують зростати.
У британському виданні Economist зазначають, що високий рівень корпоративної заборгованості, а також збільшення обсягу "поганих" активів, гальмує відновлення економіки єврозони.
Європейський центробанк хоче домогтися від банків єдиного визначення "поганих" активів. Нові "стрес-тести" фінансової системи єврозони, а також ЄС пройдуть у 2014 р. Стрес-тести торкнуться 128 найбільших банків єврозони.
Що стосується України, то, за даними міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's, частка проблемних кредитів у банках України становить 20%.