Обсяг державних облігацій Італії, що належать банкам країни, виріс в червні до максимальних значень, повідомляє "Росія 24".
Причиною цьому послужило те, що Італії може знадобитися допомога міжнародних кредиторів, що відлякало іноземних інвесторів.
Як повідомляє агентство Bloomberg, італійські банки збільшили обсяг вкладень в урядові бонди на 14 млрд євро, сумарний обсяг яких досяг 316 млрд євро.
Всього за I півріччя обсяг італійських облігацій, які були викуплені банками країни, збільшився на 78 млрд євро. Між тим, обсяг кредитування виріс в перший місяць літа лише на 0,2% в річному значенні після травневого зростання на 0,7%. Кредитування фінансових компаній зменшилася на 1,5%, кредитування фізичних осіб зросло на 0,8%.
Депозити в італійських банках виросли в червні на 2,9% порівняно з 1,9% в травні в річному значенні. Залучення фінансування було збільшено італійськими кредитними установами за рахунок розміщення боргових облігацій на 12,5% в червні порівняно 11,4% в травні.
Кілька днів тому глава ЦБ Італії Іньяціо Віско заявив, що Італії може не знадобиться фінансова допомога.
А прем'єр-міністр країни Маріо Монті попередив інших учасників єврозони, що Італії потрібен перепочинок на ринку, щоб мати хоч якийсь шанс встояти на межі боргової прірви і чинити опір "ефекту доміно" від своїх більш слабких сусідів, зокрема, Іспанії.
Італія - одна з країн, які сильніше за інших піддалися дії фінансової кризи. Нагадаємо, що 23 липня на європейських торгових майданчиках були припинені торги акціями італійських банків через найсильнішого падіння котирувань. В той же день прибутковість держоблігацій італійського уряду терміном обігу 10 років протестувала позначку в 6,37%.
Раніше, 17 липня ц.р. міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило довгострокові кредитні рейтинги 13 банків Італії. Крім того, Standard & Poor's знизило рейтинги 15 італійських банків.
Незважаючи на малий рівень заборгованості італійських домогосподарств і розвинений сектор малого та середнього підприємництва, Італія має велику зовнішню заборгованість. За підрахунками економістів, вона вже перевищує 118% ВВП і становить близько 2,2 трлн євро. Італійський уряд прийняв додаткову програму скорочення бюджетних витрат на 4,5 млрд євро в поточному році. Цей захід дозволить відкласти підвищення податків на першу половину 2013 р.
В кінці червня ц.р. за підсумками саміту Євросоюзу в Брюсселі європейські лідери погодили низку заходів, спрямованих на зниження вартості запозичень Італії та Іспанії.
Зазначимо, що за підсумками другого кварталу економіка Італії скоротилася на 0,7%. У порівнянні з другим кварталом 2011 р. економіка Італії скоротилася на 2,5%. Такі цифри викликають велику стурбованість з приводу того, чи зможе прем'єр-міністр Італії Маріо Монті відвести країну від краю боргової ями.
Втім, уряд прогнозує, що економіка скоротиться на 1,2% цього року, Банк Італії прогнозує скорочення на 2,0%, а бізнес-асоціація Confindustria попереджає про скорочення на 2,4%.
А ЦБ Італії прогнозує, що в 2013 р. на Італію чекає рецесія. Раніше в цьому році прогнозувалося, що економіка Італії в 2013 р. значно скоротиться. У цьому зв'язку, повідомив глава Банку Італії Віско, ЄЦБ може піти на зниження облікової ставки, введення надзвичайних заходів, таких як викуп боргових зобов'язань проблемних держав та довгострокові пільгові банківські кредити.