Об'єднана біржа ММВБ-РТС може провести IPO в IV кварталі 2012 р., - перший заступник голови ЦБ РФ
При сприятливій кон'юнктурі ММВБ, РТС може провести IPO вже в IV кварталі. Найбільший акціонер біржі - центробанк Росії - розраховує, що за рахунок первинного розміщення акцій ММВБ, РТС збільшить свою капіталізацію до 6 млрд дол., тоді як при об'єднанні бірж мова йшла про 4,6 млрд дол., повідомляє видання "Комерсант-Україна".
Об'єднана біржа ММВБ, РТС може провести IPO в IV кварталі 2012 року, якщо дозволять умови на ринку, повідомив перший заступник голови Банку Росії Олексій Улюкаєв. ЦБ - найбільший акціонер біржі з часткою 24,3%. "Зараз ми маємо можливість досягти повної готовності протягом IV кварталу, якщо ринок буде дозволяти - будемо розміщувати, якщо виявиться, що він неконструктивний, - відкладемо", - пояснив він. Член правління ММВБ, РТС Катерина новохрещених заявила, що термін готовності до розміщення - IV квартал 2012 року - був визначений спочатку. Улюкаєв відзначив, що керівництво біржі розраховує, що після цього розміщення акцій капіталізація біржі складе не менше 6 млрд дол На біржі підтвердили, що це саме та сума, до якої майданчик буде прагнути в ході IPO.
Згідно з меморандумом про об'єднання ММВБ і РТС, об'єднана біржа вийде на IPO в 2013 році, оцінка біржі при проведенні IPO повинна бути не менше 138 млрд руб. (4,6 млрд дол.) Колишні акціонери РТС мають переважне право продати свої акції об'єднаної біржі при розміщенні акцій на перші 9 млрд руб. Якщо IPO не буде проведено в 2013 році, колишні акціонери РТС мають право пред'явити свої акції до викупу - виходячи з цієї оцінки плюс 12,5% річних.
На думку експертів, біржа може досягти бажаної капіталізації. Адже ціна біржі, згідно з меморандумом про об'єднання, потрібна була для визначення ставлення цін акцій РТС і ММВБ, але не відображала дійсну вартість об'єднаної майданчики, вважає керуючий директор керуючої компанії БКС Володимир Солодухин. "Зараз це інше підприємство, вартість якого, крім очікуваного ефекту синергії, підвищує центральний депозитарій", - пояснює він. Національний розрахунковий депозитарій, дочірня компанія ММВБ, РТС, є єдиним претендентом на цей статус. Перший заступник голови правління банку "Відкриття" Євген Данкевич вважає, що зростання вартості біржі в півтора рази можливий за умови подальшого зростання її оборотів і різноманітності інструментів інвестування.
"Загальна інфраструктура, інформаційні технології, кліринг повинні позбавити біржу від зайвих витрат, які несли майданчики, працюючи окремо, що також підвищує привабливість ММВБ-РТС", - вважає він.
Робоча група вже вибрала букраннерами та фінансових консультантів з розміщення акцій біржі, але рада директорів ММВБ, РТС їх ще не схвалив, сказав Олексій Улюкаєв. "Плануємо офіційно оголосити їх список в найближчі один-два тижні", - зазначила новохрещених. За словами учасників ринку, серед банків, що подали заявки, - "ВТБ Капітал", Ощадбанк, "Трійка Діалог", "Ренесанс Капітал". Також очікується участь в розміщенні іноземних банків.