Обама висловив підтримку демократичним сподіванням українців
Президент США Барак Обама (на фото) висловив підтримку демократичним сподіванням українського народу. Про це він заявив у своєму щорічному зверненні до американського народу під час виступу в Конгресі США 28 січня, повідомляє у своєму Twitter посол США в Україні Джеффрі Пайетт.
"В Україні ми підтримуємо принцип, що всі люди мають право на вільне і мирне вираження своєї думки, а також мають право впливати на майбутнє своєї країни", - наголосив Президент США у своїй доповіді.
Нагадаємо, 28 січня віце-президент США Джо Байден закликав Президента України Віктора Януковича без затримки підписати рішення Верховної Ради про скасування дев'яти раніше прийнятих законів , які опозиція охарактеризувала як диктаторські.
"Віце-президент привітав прогрес... Він настійно рекомендував Президенту Януковичу продовжувати працювати з опозицією, щоб знайти компроміси, критично важливі для мирного рішення. До них відносяться закон про амністію і новий уряд, який може принести політичну єдність, завоювати довіру українського народу і зорієнтувати Україну в напрямку Європи у плані зміцнення демократичних інститутів і прийняття реформ, необхідних для досягнення економічного процвітання", - йшлося в повідомленні офісу віце-президента на сайті Білого дому.
Раніше прес-секретар Білого дому Джей Керні нагадав, що Держдепартамент відкликав візи "кількох людей, відповідальних за насильство". "І ми будемо продовжувати розглядати додаткові заходи у відповідь на застосування насильства", - зазначив прес-секретар Білого дому.
"Ми рішуче підтримуємо діалог між владою і опозицією, і ми закликаємо обидві сторони продовжити переговори, бо політичне врегулювання є єдиним виходом. Ми також закликаємо обидві сторони утримуватися від насильства. Тільки уряд може забезпечити мирне вирішення кризи, і йому слід вжити негайних заходів щодо зниження напруженості: випустити затриманих демонстрантів і заспокоїти бунтарські настрої у центрі Києва , - резюмував Керні.
Зауважимо, що з подібними закликами до української влади виступила й низка європейських політиків.
Раніше Канада вирішила обмежити в'їзд ключовим українським урядовцям у зв'язку з насильством проти учасників Євромайдану. Про це у своєму Twitter повідомив міністр Канади у справах імміграції Кріс Александер.