Президент США Барак Обама провів у Вашингтоні зустріч з прем'єр-міністром Іраку Нурі аль-Малікі, під час якої закликав главу іракського уряду до побудови "об'єднавчою" демократії, передає Reuters.
Обама також повідомив про готовність Сполучених Штатів до співробітництва з Іраком в цілях придушення терористичної активності "Аль-Каїди".
Малікі прибув до Вашингтона, щоб заручитися підтримкою США у придушенні сунітських повстанців, які активізувалися на тлі конфлікту в сусідній Сирії, регулярно здійснюючи теракти в Іраку.
"Ми провели вичерпні переговори щодо того, як нам працювати разом з метою протидії цієї терористичної організації Аль-Каїди) не тільки в Іраку, але і в цілому регіоні. Люди повинні мати можливість вирішувати свої протиріччя за допомогою політики, а не насильства", - йдеться в офіційній заяві Обами за підсумками зустрічі.
Президент США підкреслив необхідність прийняття іракською владою заходів до створення "об'єднує демократії", таких, як прийняття виборчого законодавства та проведення чесних і вільних виборів у 2014 р.
У спільній американо-іракському заяві за підсумками зустрічі, наголошується, що Ірак має намір придбати американське обладнання у відповідності з законодавством США в тому, що стосується застосування такого обладнання.
У зв'язку з цим слід зазначити, що Малікі також шукає військової допомоги, зокрема, сподівається на постачання вертольотів Apache.
У бесіді з журналістами глава іракського уряду повідомив, що він і Обама говорили про протидію тероризму, а також запевнив, що має намір зміцнювати демократію в країні.
"Ми також хочемо запровадити такий механізм демократії, як вибори, ми хочемо провести вибори вчасно, і уряд прихильний до цієї ідеї, - сказав Малікі. - Демократія повинна бути сильною, і ми збираємося її зміцнювати, оскільки тільки її зміцнення дозволить нам боротися з тероризмом".
Крім того, Президент США та прем'єр-міністр Іраку висловили згоду щодо необхідності мирного вирішення сирійського питання і ядерної проблеми Ірану.
Шестеро американських сенаторів 31 жовтня прийняли жорстку позицію щодо Малікі, заявивши, що неналежне управління, що здійснюється її урядом, призвела до розгулу насильства, в результаті якого в 2013 р. загинуло 7 тис. осіб.
Малікі, мусульманин-шиїт, є об'єктом широкої критики як в Іраку, так і у Вашингтоні, оскільки його уряд не надає іракських сунітів, курдам та іншим меншинам більш широких можливостей участі в управлінні країною.