ua en ru

Обама підписав закон про заходи щодо запобігання "фіскального обриву"

Президент США Барак Обама підписав закон про заходи, що запобігають "фіскальному обриву" в американській економіці. Про це йдеться в повідомленні Білого дому. Напередодні документ було схвалено в палаті представників конгресу США, 1 січня 2013 р. - в сенаті.

Вирішальне голосування по законопроекту відбулося саме в палаті представників. Законопроект був схвалений при 257 голосах "за" і 167 - "проти". При цьому основну роль у долі законопроекту зіграла підтримка переважної більшості демократів: лише 16 конгресменів від демократичної партії проголосували проти, тоді як в республіканської фракції число противників законопроекту склало 151.

Закон про заходи щодо запобігання "фіскального обриву", що став плодом рідкісного в останні роки міжпартійного компромісу, припускає, що ставки прибуткового податку залишаться колишніми для більшості працюючих американців: тимчасові податкові пільги, введені під час Президентства Джорджа Буша-молодшого в 2001-2003рр., стають постійними. Однак подібні пільги скасовуються для громадян, які не перебувають у шлюбі і заробляють понад 400 тис. дол. на рік, і для сімейних пар із загальним доходом понад 450 тис. дол. на рік. Таким чином, для цих категорій громадян ставка прибуткового податку зросте з поточних 35% до 39,6%.

Крім того, законодавці домовилися, що не будуть продовжені і тимчасові пільги з оподаткування заробітних плат, що діють з 2011 р. В результаті 77% американських домогосподарств зіткнуться зі збільшенням податкових виплат, проте не з таким значним, як якщо б спливли відразу всі податкові пільги, відзначає вашингтонська аналітична організація Tax Policy Center.

Прийнятий закон також відкладає на два місяці автоматичні заходи секвестування бюджету, які повинні були вступити в силу з 1 січня 2013 р. при відсутності угоди: скорочення бюджетних витрат в цьому випадку склали б 109 млрд дол.

Нагадаємо, загроза "фіскального обриву" припускала одночасне автоматичне підвищення податків і скорочення держвидатків з 1 січня 2013 р. у разі відсутності компромісних заходів по скороченню бюджетного дефіциту. Більшість економістів сходилися на тому, що наступ "фіскального обриву" призведе до повторної рецесії економіки США.

Читайте також: Конгрес США затвердив план щодо запобігання "фіскального обриву"