Президент США Барак Обама підписав указ, що забороняє в'їзд на територію Сполучених Штатів осіб, підозрюваних в порушеннях прав людини та геноциді.
"До тих, кому забороняється в'їзд, відносяться всі іноземці, які планували, наказували або допомагали здійснювати масові акти насильства проти цивільного населення за ознаками расової приналежності, статі, сексуальної орієнтації, приналежності до певних племінних і соціальних груп, а також за політичними переконаннями. Також забороняється в'їзд всім особам, причетним до військових злочинів", - відзначається в документі. Відповідальною за нев'їзних іноземців стала держсекретар США Хіларі Клінтон, пише газета "Комерсант'".
Обама також розпорядився створити Агентство із запобігання лиходійствам (Atrocities prevention board), яке відстежуватиме потенційну можливість крупних актів насильства по всьому світу. На думку голови держави, "через 66 років після холокосту і через 17 років після громадянської війни в Руанді в США все ще не створений механізм із запобігання великомасштабним злочинам і геноциду". Вже складений список з 33 країн, в яких права людини знаходяться в найбільшій небезпеці. Найскладніше йдуть справи в Афганістані, Демократичній Республіці Конго, Іраці, М'янмі, Пакистані, Сомалі, Судані і Шрі-Ланці - вони об'єднані в "червону групу". Група із запобігання геноциду рекомендує чинити на ці держави тиск і відправляти туди миротворчі місії.
У "оранжеву групу" включено ще 25 країн. Відправка армійських підрозділів в держави цієї групи передбачається лише в крайньому випадку. Варто відзначити, що в цей список потрапили Ізраїль і Грузія.
Офіційний представник держдепу США Марк Тонер пояснив, що ініціатива Обами стала спробою систематизувати підхід до осіб, що порушують права людини. Він привів в приклад так званий "список Магнітського" - перелік чиновників, пов'язаних із справою юриста фонду Hermitage Capital, яким заборонили в'їзд в США.