Президент США Барак Обама і його ізраїльський колега Біньямін Нетаньяху провели телефонні переговори, присвячені загостренню ситуації навколо Ірану і в цілому обстановці на Близькому Сході, передає Associated Press.
Згідно з повідомленням Білого дому, лідери підтвердили свою прихильність ідеї встановлення міцного миру в регіоні. Крім того, Обама і Нетаньяху торкнулися "розвитку подій навколо Ірану, зокрема спроби міжнародного співтовариства закликати Тегеран до відповідальності за недотримання взятих раніше зобов'язань".
Крім того, президенти не обійшли стороною недавнє вбивство іранського вченого-ядерника, смерть якого спричинила новий виток загострення відносин з Іраном.
Нагадаємо, 32-річний випускник Університету нафтової промисловості Мостафа Ахмаді-Рошан загинув у результаті вибуху бомби, встановленої під днищем його машини двома невідомими. При цьому вибухом убило пішохода, який був поруч. В Ісламській Республіці Іран (ІРІ) засудили вбивство фізика-ядерника і висловили готовність продовжувати розвивати атомну енергетику, незважаючи тиск, що чиниться міжнародним співтовариством.
Офіційний представник Ради національної безпеки США Томмі Вієтор відкинув будь-яку причетність Вашингтона до загибелі в Ірані вченого-ядерника, який працював на одному з підприємств зі збагачення урану. Останніми роками в Ірані було вбито декількох учених-ядерників. Тегеран звинувачує Ізраїль і США в цих вбивствах. Обидві країни відкидають звинувачення.
Відносно ІРІ діють односторонні санкцій США, Великобританії і Канади, спрямовані проти енергетичного і фінансового секторів іранської економіки. При цьому влада Франції підтримує введення нових "безпрецедентних" санкцій, зокрема замороження активів Центрального банку Ірану, а також припинення закупівлі іранської нафти. Раніше сьогодні в Японії висловили готовність скоротити імпорт іранської нафти.
Причиною нових санкцій стала доповідь Міжнародної організації з атомної енергії (МАГАТЕ), в якому говорилися, що Іран до 2003 р. вів роботи, направлені на створення ядерної зброї і що подібна діяльність може вестися і до цього дня. США, Ізраїль і низка країн Заходу підозрюють Іран в спробах створити ядерну зброю. Іранський уряд заявляє, що його ядерна програма має мирний характер.