Новий статус сам по собі не означає, що НАТО готується прийняти Україну
Статус партнера НАТО з розширеними можливостями не впливає на можливе членство України в альянсі. Даний статус передбачає розширення двосторонньої співпраці.
Про це йдеться в повідомленні на сайті НАТО.
Повідомляється, що сьогодні НАТО визнало Україну партнером по розширеним можливостям. Надання нового статусу спрямовано на посилення співробітництва країн-учасниць альянсу з Україною за вагомий внесок в операції та місії НАТО.
В альянсі нагадали, що Україна надавала військових для участі в операціях в Афганістані та Косово, а також для Сил реагування НАТО та навчань.
"Союзники високо цінують цей внесок, який демонструє прихильність України до євроатлантичної безпеки", - йдеться в повідомленні.
Також повідомляється, що новий статус забезпечить Україні доступ до інших програм НАТО, а також більш ширшого обміну інформацією.
На сьогодні Україна є одним із шести партнерів по розширеним можливостям поряд з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією. Кожен партнер має індивідуальні відносини з НАТО.
"Статус України як партнера по розширеним можливостям не впливає на рішення щодо членства в НАТО. Союзники по НАТО продовжують заохочувати і підтримувати Україну в її зусиллях щодо проведення реформ, у тому числі у сфері безпеки і оборони, щодо цивільного контролю і демократичного нагляду, а також у боротьбі з корупцією", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба оголосив, що Україна стала учасником програми партнерства розширених можливостей (EOP) НАТО.
До цього Верховна рада підтримала приведення військових звань в Україні до стандартів НАТО.