Міжнародне співтовариство, яке активно підтримувало революції в Тунісі та Єгипті, поки не виконало своєї обіцянки надати новим урядам цих країн багатомільярдну допомогу. "Туніс і Єгипет отримали лише частину коштів, обіцяних ним з боку міжнародного співтовариства для здійснення переходу до демократії", - пише The Financial Times з посиланням на заяви міністрів фінансів.
"На сьогоднішній день нічого не отримано", - заявив міністр фінансів Тунісу Жалул Айед в ході надзвичайної зустрічі арабських міністрів фінансів на цьому тижні. Міністр фінансів Єгипту Хазі ель-Беблаві у свою чергу поскаржився, що з 7 млрд дол., обіцяних з боку ОАЕ і Саудівської Аравії, надійшло лише 500 млн дол.
Починаючи з лютого, представники західних країн заявляли про підтримку демократичних перетворень, викликаних народними хвилюваннями в країнах Магріба. "Ми готові надати підтримку Єгипту та Тунісу спільно з міжнародними інституціями та банками регіонального розвитку для супроводу реформ, спрямованих на досягнення блага для всього населення і стабілізації їх економік", - наголошувалося в заяві "великої двадцятки".
Однак лише в травні було оголошено про пакет багатосторонньої фінансової допомоги у розмірі 20 млрд дол. для підтримки проведення реформ в Тунісі та Єгипті до 2013 р. Передбачалося, що 10 млрд дол. буде надано з боку західних держав і 10 млрд дол. - з боку держав Перської затоки. В той же час, згідно з заявою Президента Франції Ніколя Саркозі, загальний об'єм пакету допомоги країнам Північної Африки і Близького Сходу повинен був скласти 40 млрд дол.
Планувалося також залучити до цього процесу Європейський банк реконструкції і розвитку, який раніше допомагав перебудувати економіку країн східного блоку після закінчення холодної війни.
Як зазначає The Financial Times, будь-які затримки в наданні фінансової допомоги можуть ускладнити демократичний перехід після "арабської весни". Особливо чітко це спостерігається в Тунісі, де уряд "має створити нові робочі місця для молодих випускників, які повстали проти колишнього режиму".