Нова влада Лівії утримує у в'язницях близько 7 тис. ув'язнених, які потрапили за грати без суду і слідства, йдеться в доповіді генерального секретаря ООН Пан Гі Муна. Глава організації зазначив, що багато з них зазнали тортур, а інших посадили у в'язницю лише через темний колір шкіри.
У документі також наголошується, що найчастіше разом із засудженими батьками за грати потрапляють їхні діти, а в жіночих колоніях ув'язнених охороняють переважно чоловіки.
Доповідь Пан Гі Муна, що опинилася в розпорядженні агентства Reuters, призначається Раді Безпеки ООН, члени якої в понеділок, 28 листопада, повинні обговорити ситуацію в Лівії. Генсек ООН закликав лівійську владу поважати права людини навіть, незважаючи на те, що більшість судів в країні не працюють через відсутність суддів і низький рівень безпеки.
Замість політв'язнів, яких утримували у в'язницях під час правління лідера Джамагирії Муаммара Каддафі і які потрапили під амністію після повалення його режиму, за грати потрапили 7 тис. людей, більшість з яких - вихідці з так званої Чорної Африки, тобто держав, розташованих на південь від пустелі Сахара.
Під гарячу руку вчорашніх повстанців потрапили не тільки чорношкірі найманці Каддафі, а й африканці, які представляли мирні професії. Пан Гі Мун закликав припинити насильство щодо населення Лівії.
Це вже не перше подібне звинувачення на адресу повстанців. Наприкінці серпня голова комісії Африканського союзу Жан Пінг заявляв, що лівійські опозиціонери, воюючі проти Каддафі, безладно вбивають чорношкірих.
Також стало відомо про те, що лівійські племена, що не визнали встановлення панування Перехідної національної ради, готують повстання проти нової влади.
Зазначимо також, що ополченці Перехідного національної ради (ПНС) Лівії вимагають допустити їх до формування уряду. Минулого тижня кілька тисяч бойовиків, озброєних автоматами і гранатометами, за підтримки машин з важкими кулеметами зайняли іподром м. Тріполі і висунули вимоги, щоб під списком нового уряду стояли підписи їх представників. Крім того, вони вимагають розгляду питання про призначення на військові посади в новій державі.
На початку місяця надходила інформація, що бойовики різних загонів влаштовують збройні сутички один з одним. За деякими оцінками, це може означати початок переділу підконтрольних територій.
У ПНС поки не бачать способу, як роззброїти всіх тих бойовиків, які були основою сили, що повалила Муаммара Каддафі. Крім невдоволення з боку збройних загонів, нове керівництво Лівії все частіше стикається з вимогами мирних жителів, які наполягають на якнайшвидшому поверненні додому всіх учасників кампанії по скиданню полковника.