Нові санкції ЄС проти РФ набули чинності
Нові санкції Європейського союзу проти Російської Федерації офіційно набули чинності сьогодні, 12 вересня. Список санкцій був опублікований в офіційному журналі ЄС.Відповідно до нових санкцій, ЄС заборонив організацію боргового фінансування для трьох російських паливно-енергетичних компаній - "Роснефти", "Транснафти", "Газпром нефти". ЄС ввів заборону на торги облігаціями цих компаній з терміном обігу понад 30 днів та участь в організації випусків таких паперів.
ЄС також обмежив позики для Сбербанку, ВТБ, Газпромбанку, ВЕБ та Россельхозбанка.
Євросоюз також ввів заборону на організацію боргового фінансування для трьох найбільших російських оборонних концернів - "Уралвагонзаводу", "Оборонпрому" і Об'єднаної авіабудівної корпорації.
У санкційний список Євросоюзу включені 9 російських оборонних концернів: "Сіріус", "Станкоинструмент", "Химкомпозит", "Калашников", Тульський збройовий завод, "Технології машинобудування", "Високоточні комплекси", концерн ППО "Алмаз-Антей" і НВО "Базальт". Цим компаніям з 12 вересня 2014 р. забороняються постачання європейських технологій подвійного призначення.
Євросоюз вніс ще 24 прізвища в "чорний список", довівши їх загальну кількість до 119. Так, у санкційний список ЄС включені генеральний директор корпорації "Ростех" Сергій Чемезов, так званий "прем'єр" ДНР Олександр Захарченко, депутат Держдуми РФ Володимир Жириновський і віце-спікери Держдуми Володимир Васильєв, Іван Мельников, Ігор Лебедєв, Микола Левич.
Нагадаємо, у понеділок, 8 вересня, ЄС погодив пакет додаткових секторальних санкцій щодо Росії, проте їх введення було відкладено. Повідомлялося, що введення санкцій заблокувала Фінляндія. 10 вересня міністр зовнішньої торгівлі Фінляндії Ленита Тойвакка повідомила, що країна погодилася з введенням нових санкцій проти Росії.
Прес-служба Ради ЄС повідомляла, що санкції набудуть чинності після їх публікації в офіційному журналі ЄС. За словами голови Європейської ради Хермана ван Ромпея, до кінця місяця в залежності від розвитку ситуації в Україні, Єврокомісія і Європейська служба зовнішньої дії можуть "запропонувати модифікувати, призупинити або анулювати діючі санкції, повністю або частково".