ua en ru

Новобудови будуть енергоефективні - експерт

В умовах досить жорсткої конкуренції між забудовниками питання енергоефективності новобудов вже стануть актуальними у найближчі пару років, і забудовникам доведеться враховувати ці вимоги при реалізації проектів.

В умовах досить жорсткої конкуренції між забудовниками питання енергоефективності новобудов вже стануть актуальними у найближчі пару років, і забудовникам доведеться враховувати ці вимоги при реалізації проектів.

Таку думку висловили експерти в ході спільної прес-конференції Ukrainian Real Estate Club і консалтингової компанії City Development Solutions на тему «Енергоефективність у житлової нерухомості». Поки ж вирішальним критерієм при покупці залишається ціна на квадратний метр, у забудовників в економ класі немає стимулу застосовувати енергоефективні рішення, вважають експерти.

Як зазначає Ярослава Чапко, директор консалтингової компанії City Development Solutions (CDS), «сьогодні у більшості забудовників житла економ класу немає стимулів для використання енергоефективних матеріалів - вони намагаються максимально здешевити будівництво житлових комплексів. Для покупця основним і головним критерієм покупки житла залишається ціна. Якщо ціна прийнятна, покупець готовий погодитися з низькою якістю віконних блоків, стяжки, штукатурки і т. д. Між тим, близько 30% покупців квартир в новобудовах змінюють віконні конструкції, як тільки починають ремонт. Більше половини мешканців перевстановлюють вікна протягом перших 5 років після заселення будинку».

Але, на думку експерта, тенденція зростання попиту на «теплі» вдома буде поступово набирати силу, особливо в світлі зростання цін на енергоносії і низьких показників енергоефективності житла на вторинному ринку. «В умовах досить жорсткої конкуренції між забудовниками питання енергоефективності новобудов вже стануть актуальними у найближчі пару років, і забудовникам доведеться враховувати ці вимоги при реалізації проектів», - говорить Ярослава Чапко.

У той же час, за словами Андрія Ковальчука, головного архітектора проектів Інституту «ГорГражданПроект», «энегоэффективность будівлі можна підвищити ще на етапі планування розміщення житлового об'єкта. Так, на енергофективність можуть впливати навіть такі фактори, як розташування будинку і його розміри. Відомо, наприклад, що при збільшенні довжини будинку з 12 до 16 м можна зберегти до 30-40% тепла за рахунок скорочення площі огороджувальних конструкцій (зовнішніх і внутрішніх стін) на один квадратний метр приміщень. Крім того, підвищити ефективність використання енергії можуть вирішення на етапі проектування будинку. Одним з таких рішень може стати правильне планування «теплових ядер» будинку - ванних кімнат, кухонь, галерей і тамбурів».

Крім питань впровадження енергоефективних рішень в новобудовах, де питання збереження тепла вирішуються, наприклад, на рівні більш суворих, сучасних будівельних норм, спікери звернули увагу на ситуацію в сегменті вторинної нерухомості, де спостерігаються найбільші тепловтрати. Одним з рішень у цьому сегменті стає, звичайно, утеплення квартир силами мешканців.

Коментуючи дану тему, Олена Огородникова, керівник Інженерно-Конструкторського Бюро № 5, зазначила, що до питання утеплення будинків необхідно підходити комплексно. «Утеплення зовнішніх стін мокрим способом допоможе зменшити тепловтрати, які в старих будинках доходять до 45%. Також часто мешканці самі перегороджують допуск тепла в квартиру і допускають цілу низку простих помилок (перегороджують шлях теплого повітря від батарей, неправильно виконуються зовнішнє або внутрішнє утеплення квартир тощо). Крім того, не можна говорити про збереження тепла в квартирах без урахування стану під'їздів в старих будинках. Стіни, вікна і двері в них також вимагають утеплення», - підкреслює експерт.

Джерело: Стройобзор