Новини України за 8 лютого: криза в коаліції і російська загроза
Головні новини за понеділок
Новини України і світу за 8 лютого: коаліція ні до чого не домовилася, Генштаб стурбований російськими військовими навчаннями на кордоні України, Мінфін лякає зупинкою кредитів МВФ, у випадку зміни уряду, війна в Сирії і зростання напруги пов'язаний з Росією.
Яценюк розбрату
Голова фракції БПП Юрій Луценко констатував політичну кризу в парламентській коаліції та коаліційному уряді. "Народний фронт" хоче прем'єром Арсенія Яценюка, "Самопоміч", "Батьківщина" і Радикальна партія хочуть прем'єром не Яценюка. БПП мовчить, а "Опозиційний блок" радісно потирає руки на березі річки. На раді коаліції в понеділок нічого вирішити не вдалося. Фракції знову зберуться у вівторок.
Примарна загроза
Генштаб України в особі його голови Віктора Муженка занепокоївся анонсованої раптом Росією перевіркою боєздатності Південного військового округу, який знаходиться на кордоні з Україною. В АТО між цим ситуація загострюється всю останній тиждень і, за словами того ж Муженко, в невизнаних республіках ДНР і ЛНР зосереджено близько 7 тис. російських військовослужбовців.
Закордон нам не допоможе
Міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що прогнозує паузу кредитування України Міжнародним валютним фондом, у випадку зміни уряду. Міністр також підкреслила, що для країни співпраця з МВФ є критичним, оскільки інших кредиторів, готових давати гроші Україні на такий тривалий термін і за такими пільговими ставками, немає. Поки 1:0 на користь Яценюка.
Війна в Сирії
Незважаючи на анонсовані на 11 лютого переговори з мирного врегулювання конфлікту в Сирії, ситуація в цій охопленої пожежею війни країні, продовжує загострюватися. Світ продовжує звинувачувати Росію в її діях в Сирії, президент Чечні Рамзан Кадиров заявляє про чеченський спецназ воюючому там, хоча офіційно російських військових там немає. Великобританія, на всяк випадок, готується до можливого конфлікту Росії і НАТО.
З хороших новин: Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв прогнозує повернення Криму Україні через півтора року.
Читайте також, що запропонують оператори зв'язку абонентам в 2016 році.