Нова влада Грузії на чолі з прем'єр-міністром Борисом (Бідзіна) Іванішвілі випускає з в'язниць "російських шпигунів", але арештовує "кваліфікованих фахівців, які зробили великий внесок у розвиток країни", заявив на прес-конференції в Тбілісі сьогодні ввечері Президент Грузії Михайло Саакашвілі. За його словами, нова влада оголошує політв'язнями навіть тих, хто під час серпневої війни 2008 р. передавав секретні дані Росії, в результаті чого 14 робочих порту Поті були вбиті під час бомбардування.
"Зрозуміло, - зазначив Саакашвілі, - Росія задоволена тим, що її шпигунів звільняють в Грузії". "Думаю, все це вже скидається на театр абсурду", - додав він.
Коментуючи недавню першу зустріч в Женеві спеціальних представників Грузії та Росії щодо врегулювання відносин між двома країнами, Саакашвілі заявив, що вітає врегулювання, але при цьому Грузія не повинна поступатися власними принципами - свободою і територіальною цілісністю. "У мене на початку мого президентства було багато надій і, напевно, ілюзій, але, на жаль, вони не виправдалися. Думаю, нашою головною проблемою буде ізольованість від решти світу, а завданням Росії саме це і є", - повідомив Президент Грузії.
На його думку, Росія пішла на переговори зі спецпредставником Грузії з метою "убити Женевський формат (переговори з безпеки на Кавказі)", в той час як його міжнародний статус неодмінно слід зберегти. "Ми доб'ємося поваги Росії тільки в тому випадку, якщо нам буде куди йти", - заявив він, маючи на увазі інтеграцію з Євросоюзом і НАТО.
На запитання, чи збирається Президент розпустити новий уряд, Саакашвілі не дав однозначної відповіді, але підкреслив, що йому б не хотілося "радикального розвитку сценарію в Грузії". Але, за його словами, якщо в країні продовжаться хаос, насильство, руйнування державних інститутів, армії і поліції, "грузинський народ сам прийме рішення".
Він також заявив, що, незважаючи на бажання нової влади, щоб президентська партія "Єдиний національний рух" і він сам "зникли з політичної арени", цього не трапиться. "Я нікуди не піду. Грузія - моя батьківщина, я тут народився і тут помру", - сказав Саакашвілі. А реформи мають бути доведені до кінця, наголосив він.
Читайте також: Парламентська меншість Грузії на знак протесту проти арешту екс-чиновників перервала свою роботу