Зустріч "нормандської четвірки" до закінчення повноважень канцлера Німеччини Ангели Меркель може пройти в онлайн форматі. Все тому, що досі не узгоджені підсумки можливого берлінського саміту.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на російський "Комерсант".
Видання підкреслює, що можливість нормандської зустрічі з серпня активно обговорюється політичними радниками лідерів країн "четвірки". Москву на цьому рівні представляє заступник голови адміністрації президента Дмитро Козак, Київ - глава Офісу президента Андрій Єрмак, Берлін - Пер Гебауер, а Париж - Емманюель Бонн.
"Майже два місяці вони безуспішно намагаються узгодити проект підсумкової заяви майбутнього саміту. Німеччина і Франція внесли свої пропозиції, які пан Козак досить сильно відредагував. В результаті компромісна версія документа все ще не готова", - зазначає "Комерсант".
Також повідомляється, що за наполяганням Німеччини почалася робота над підсумковим документом можливого берлінського саміту, хоча Росія спочатку була проти нього, оскільки не виконані домовленості саміту в Парижі 2019 року. Тепер же Москва має намір продавити в документ згадку того, що рішення саміту в Парижі виконані не були, а конфлікт на Донбасі необхідно врегулювати в суворій відповідності з мінськими угодами.
"В результаті одним з небагатьох місць в підготовлюваному документі, до якого у сторін немає претензій, є адресований Ангелі Меркель абзац з висловленням подяки канцлеру Німеччини за її внесок у припинення конфлікту на Донбасі", - пише видання.
У будь-якому випадку можливість провести зустріч "нормандської четвірки" до відставки Меркель остаточно не відкидає жодна зі сторін. Близький до переговорів співрозмовник "Комерсанта" з російської сторони висловив думку про те, що в якості компромісу чотири лідери можуть провести зустріч в онлайн-форматі. Тобто без виходу на підписання підсумкового документа, за яким немає згоди.
"По саміту можливий будь-який варіант. Але конкретики немає", - зазначив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на зустрічі в нормандському форматі Київ хоче підняти питання газопроводу" Північний потік-2 " і воєнної безпеки України.