Nokia презентувала смартфони Lumia 920 і Lumia 820, яким призначено конкурувати з iPhone 5, повідомляє "Росія 24".
Зокрема наголошується, що новинки фінської компанії отримали цікавий дизайн, ряд унікальних функцій, однак здивувати більшість спостерігачів не змогли.
Читайте також: Nokia анонсувала презентацію нового смартфона на платформі Windows 8
Першим на сьогоднішньої конференції Nokia був представлений флагманський смартфон Lumia 920, що працює на базі ще не випущеної нової операційної системи Windows Phone 8. Апарат володіє двоядерним процесором Snapdragon S4 з частотою 1,5 ггц, 8-мегапіксельною камерою, брендованої як PureView, 4,5-дюймовим HD дисплеєм, підтримкою бездротової зарядки за принципом електромагнітної індукції стандарту Qi, акумулятором ємністю в 2000 маг, а також NFC-модулем.
Флагманський смартфон покликаний максимально об'єднати віртуальність і реальність. Апарат можна буде заряджати, просто торкаючись ним до зарядних приладів, вбудованих в різні пристрої. Вже створена спеціальна "зарядна подушка" Fatboy. Крім того, на конференції було продемонстровано, що аналогічною здатністю заряджати смартфон володіють і спеціальні бездротові колонки виробництва JBL.
Незважаючи на те, що 8-мегапіксельна камера - це не так вже й багато за сучасними мірками, розробники обіцяють, що зображення буде дуже якісним. Nokia заявляє, що кількість пікселів - далеко не найголовніше для якості зображення. Треба відзначити, що PureView 920-й Lumia - це зовсім не те PureView, що було в апараті Nokia 808 на Symbian. Брендом PureView тепер просто маркуються смартфони з більш-менш просунутими камерами. Виробник стверджує, що новий флагман зможе набагато краще конкурентів знімати в умовах недостатньої освітленості. Це забезпечить якась технологія "плаваючою лінзи" (об'єктив закріплений на надтонких пружинах), а також висока чутливість до світла (нібито в 5-10 разів більше, ніж у конкурентів), повідомляє Engadget.
На смартфон встановлений браузер доповненої реальності в режимі реального часу City Lens. За допомогою цього додатка користувач зможе бачити накладену інформацію про різних об'єктів, які потрапляють в кадр камери смартфона. Nokia Maps також отримає сервіс доповненої реальності під назвою X-Ray Vision. Nokia заявила, що Lumia 920 володіє надчітким зображенням на екрані й надвисокою частотою оновлення картинки. Екран смартфона реагує навіть на натискання пальців в рукавичках завдяки спеціальній технології від Synaptics, провідного світового розробника тачпадов.
Разом з Lumia 920 був представлений "бюджетний" варіант пристрою - Lumia 820. У ньому не буде технології PureView, але він так само, як і Lumia 920 буде здатний зарядити без проводів. В "бюджетнику" той же процесор, що і в старшій моделі і стільки ж оперативної пам'яті - 1 гб. Вбудованої пам'яті для даних 8 гігабайт, зате їх можна доповнити будь-якою картою microSD об'ємом до 32 гб. Власникам старшої 920-й моделі доведеться задовольнятися вбудованими 32 гігабайтами пам'яті, карт розширення вона не підтримує.
Lumia 820 теж працює на операційній системі Windows Phone 8, про яку поки відомо небагато. Проте, в ході презентації представники Microsoft, які брали в ній участь, пролили світло на кілька нових функцій, пов'язаних головним чином з фотоапаратом. Операційна система буде підтримувати обробку зображення з допомогою так званих програмних "лінз" - свого роду податків фільтрів з Instagram, багато з них створюються сторонніми компаніями. Крім того, буде інтегрована технологія зйомки сферичних панорам Photosynth, розроблена Microsoft і вже реалізована в однойменному додатку для провідних мобільних платформ.
Читайте також: Найпопулярніші очікування від нового iPhone 5
Nokia не назвала ціну смартфона і дату початку продажів. Таким чином, перспективи приладу можуть виявитися вельми туманними. Не маючи такої інформації, споживачі з більшою часткою ймовірності зволіють вже в кінці вересня купити флагманські апарати від Apple (iPhone 5), Samsung (Galaxy Note II) або інших виробників.
Nokia є одним зі світових лідерів у галузі мобільних комунікаційних технологій. Займається виробництвом мобільної апаратури і розробкою програмного забезпечення для телефонів і КПК. Штат співробітників компанії перевищує 123 тис. осіб (включаючи співробітників підрозділу Nokia Siemens Networks), причому значна їх частина працює в галузі досліджень і розробок R&D (близько 30% усього персоналу). Продукція компанії реалізується у 160 країнах.