ua en ru

НКЦБФР пропонує ввести інститут загальних зборів власників корпоративних облігацій

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) затвердила проект закону "Про внесення змін до Закону України" Про цінні папери та фондовий ринок "щодо розвитку ринку облігацій", яким пропонується ввести інститут загальних зборів власників корпоративних облігацій, з наданням такого зборам, зокрема, права погоджувати рішення емітента про операції з його активами в разі неналежного виконання емітентом своїх зобов'язань за облігаціями. Про це повідомляє прес-служба НКЦБФР.

"У цьому році ми приділяємо значну увагу розвитку ринку облігацій, і тема інструментарного наповнення ринку є базовою наразі. Основним нововведенням документа можна назвати появу в законі «Про цінні папери та фондовий ринок» окремих розділів, присвячених захисту прав власників корпоративних облігацій. Так, нами пропонується ввести інститут загальних зборів власників корпоративних облігацій, з наданням таким зборам, зокрема, прав погоджувати рішення емітента щодо операцій з його активами у випадку неналежного виконання емітентом своїх зобов'язань за такими облігаціями. Також узгодження потребуватиме, крім цього, процес реструктуризації зобов'язань і внесення будь-яких змін до проспекту емісії", - заявив член НКЦПФР Анатолій Амелін.

Окрім того, зазначений законопроект передбачає визначення поняття "корпоративні облігації", їх видів (біржові, інфраструктурні, концесійні) та створення механізмів емісії таких облігацій. Передбачається, що інфраструктурні облігації будуть випускатися для фінансування інфраструктурної модернізації в рамках державно-приватного партнерства. В той же час, розміщення концесійних облігацій, виду інфраструктурних облігацій, здійснюватиметься з метою фінансування створення та/або відновлення інфраструктури, що передбачено договором концесії. Що стосується біржових, то вони будуть випускатися за спрощеною процедурою для обігу виключно на фондових біржах.

Варто зауважити, що документом також урегульовуються дії емітента і власників корпоративних облігацій у разі дефолту, реструктуризації боргу, конвертації облігацій. Згідно з пропозицією Комісії, власники дефолтних облігацій зможуть вимагати від емітента дострокового погашення грошових зобов'язань. При цьому, якщо мова йде про забезпечені облігації, то дострокового виконання зобов'язань можна буде вимагати і від особи, що надала забезпечення.