ua en ru

НКЦПФР підтримує створення регіонального центрального контрагента у Східній Європі

НКЦПФР підтримує створення регіонального центрального контрагента у Східній Європі Фото: голова НКЦПФР Тимур Хромаєв

Тимур Хромаєв вважає, що фінансовий сектор України повинен швидше переходити на європейські стандарти

Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Тимур Хромаєв заявив, що інтеграція ринків капіталу Східної Європи за рахунок створення регіонального центрального контрагента (Central Counterparty, CCP) принесе багато синергії всім країнам регіону, в тому числі в майбутньому і Україні. Таку думку він висловив 25 вересня 2015 року Лондоні під час робочої зустрічі з представниками європейських регуляторів, центральних контрагентів, Європейського банку реконструкції та розвитку, повідомляє прес-центр НКЦПФР.

"Створення регіонального центрального контрагента стимулюватиме економічне зростання в регіоні, забезпечить економічну стійкість місцевих ринків. Кожен з учасників ССР відчує збільшення інвестиційних потоків від міжнародних інвесторів, для місцевих підприємств покращиться доступ до ринків капіталу. Регіональні ринки отримають стимул розвитку тих інструментів, які до цього були менш розвинуті або взагалі не використовувалися. Фінансовий сектор України повинен швидше переходити на міжнародні стандарти, щоб максимально скористатися всіма перевагами створення ССР", ‒ повідомив Тимур Хромаєв.

Зокрема, на думку пана Хромаєва, така інтеграція ринків збільшить пропозицію, поліпшить доступ до активів, усуне багато ризиків для інвесторів, що підвищить привабливість цих ринків, а зростання обсягів транзакцій на місцевих біржах стимулюватиме розвиток місцевої інфраструктури.

Очільник НКЦПФР підкреслив, що участь України у створенні регіонального центрального контрагента у Східній Європі розглядається поки у перспективі, однак вкрай важливо вже зараз розпочати приведення інфраструктури вітчизняного ринку, ринкових правил та вимог у відповідність до міжнародних стандартів IOSCO.

Крім того, голова регулятора відзначив як важливу складову створення ССР - розвиток центрального клірингу, який дозволить знизити кредитні ризики контрагентів, збільшити ліквідність тощо.

Нагадаємо, пунктом 20 Меморандуму між Україною та Міжнародним валютним фондом про економічну і фінансову політику передбачена програма заходів щодо реформування ринку цінних паперів України, приведення ринкових правил у відповідність з оптимальною міжнародною практикою.

Нагадаємо, НКЦПФР порушило 51 справу за фактами порушень на ринку цінних паперів.