Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), схвалила проект переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних приладів, для ввезення яких не потрібні дозволи.
Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), схвалила проект переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних приладів, для ввезення яких не потрібні дозволи. Про це "Комерсант-Україна" повідомили вчора в прес-службі регулятора.
"Новий перелік сприятиме збільшенню кількості обладнання, зменшить витрати на ввезення техніки", - йдеться в повідомленні.
Схвалений НКРЗІ документ стосується не великих імпортерів, а радіоелектроніки, яку громадяни ввозять для особистих потреб. Відповідно до діючої редакції переліку, прийнятої в лютому 2010 р., без дозволу, зокрема, можна ввезти два мобільних телефони, два ноутбуки з модулями WiMAX, Wi-Fi або Bluetooth, дві бездротових гарнітури, два GPS-навігатора, чотири бездротових модеми, чотири дитячих рації, десять радіомікрофонів та інше. "Створюються нові пристрої, і перелік доводиться розширювати", - пояснюють у НКРЗІ.
Читайте також: НКРЗІ не вводитиме додаткові штрафи для операторів за неефективне використання номерного ресурсу
У новому переліку НКРЗІ, зокрема, пропонує дозволити громадянам ввезення бездротових моніторів, принтерів, клавіатур та інших засобів введення, аудіо- та відео-програвачів, 3D-окулярів, фото- та відеокамер, фотоспалахів (до 4 шт.), а також планшетних ПК, електронних книг, комунікаторів і записних книжок (до 2 шт.). Крім того, комісія повністю скасувала дозвіл на ввезення мікрохвильових печей, електровимикачі на радіоуправлінні, магнітно-резонансних томографів і ще цілого ряду медичної апаратури. У цілому перелік розширений на 11 позицій, регулятор також підвищив допустиму потужність ввозяться Wi-Fi-пристроїв з 100 мВт до 200 мВт.
Українці, які ввозять техніку з-за кордону у власних потребах або замовляють її в іноземних інтернет-магазинах, нечасто звертаються за дозволами в держпідприємство "Український державний центр радіочастот" (УДЦР), вважає координатор комітету побутової електротехніки "Європейської бізнес асоціації" Вікторія Кулікова. "Митниця такі документи, як правило, не перевіряє, - пояснює вона. - Тому розширення списку виглядає як вельми умовна лібералізація з боку НКРЗІ".
Читайте також: Міндоходів не виключає введення заходів із контролю ввезення пристроїв, які підтримують Wi-Fi
Рішення регулятора привернуло широку увагу ЗМІ, проте було невірно витлумачене, зазначають у комісії. "Розповсюджувана в останні дні інформація про пропозицію НКРЗІ стягувати додаткову плату за ввезення в країну пристроїв, що підтримують Wi-Fi, є вкрай некоректною інтерпретацією цього рішення", - йдеться в повідомленні регулятора. НКРЗІ уточнює, що з метою захисту ринку від неякісної продукції весь великий імпорт радіоелектронних засобів в країну і зараз відбувається на основі дозволів, які УДЦР видає імпортерам за окрему плату (близько 10 грн). "Ми дійсно змушені звертатися до УДЦР за дозволами на ввезення будь-якої продукції, яка містить радіомодулі, незалежно від технології - GSM, Wi-Fi, Bluetooth", - розповідає директор департаменту управління ланцюгами поставок представництва LG Electronics в Україні Костянтин Макуха.
Найближчим часом процедуру видачі УДЦР дозволів на ввезення радіоелектроніки можуть скасувати - це передбачено президентським законопроектом "Про скорочення документів дозвільного характеру", зареєстрованому у Верховній Раді в кінці червня, нагадує Вікторія Кулікова. Замість цього пропонується ввести маркування техніки спеціальними обліковими марками. "Але остання ініціатива фактично замінює одну незручну процедуру на іншу - ще більш незручну", - вважає топ-менеджер одного з дистриб'юторів.