НКРЗ вважає недоцільним перенесення дати проведення тендеру по продажу 3G-ліцензій.
Національна комісія регулювання зв'язку України встановила, що немає юридичних підстав переносити дату тендеру на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для впровадження радіотехнології "Цифровий стільниковий радіозв'язок ІМТ-2000 (UMTS)". Про це в ході засідання НКРЗ повідомив голова комісії Сергій Колобов, передає кореспондент РБК-Україна. «Ми не бачимо юридичних підстав переносити дату процедури тендеру, а також строки, які були визначені спочатку Кабінетом міністрів України ... Думаю, тепер не буде затримок ... Плани операторів не будуть порушені діями центральних органів влади», - сказав він.
Голова комісії пояснив, що 20 жовтня Президент України Віктор Ющенко своїм указом призупинив постанову уряду від 16 вересня поточного року № 1119, яка передбачала порядок проведення конверсій смуг радіочастот.
У той же час 11 листопада Кабінет міністрів на засіданні прийняв розпорядження, яке, за словами голови НКРЗ, було повністю узгоджене з Міністерством оборони.
Він зазначив, що цей документ передбачає проведення тендерів на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом для впровадження радіотехнології «Цифровий стільниковий радіозв'язок IMT - 2000 (UMTS)». Буде виділено кошти в обсязі, визначеному Міністерством оборони, для переозброєння військових формувань засобами радіорелейного зв'язку та радіолокації Міноборони. Ми запропонували, щоб 30% від суми, які будуть отримані внаслідок надання ліцензії, направлять на переозброєння», - сказав він.
В цілому він запевнив, що дата тендеру, яка була визначена першим рішенням Кабміну від 16 вересня 2009 р., залишається незмінною незважаючи на те, що Кабінет міністрів ухвалив рішення, враховуючи зауваження Президента.
Нагадаємо, В.Ющенко підписав 20 жовтня указ № 834/2009 "Про зупинення дії розпорядження Кабінету міністрів України від 16 вересня 2009 року №1119-р". Уряд цим розпорядженням доручив Міністерству оборони України, Міністерству транспорту та зв'язку України, Національній комісії з питань регулювання зв'язку України провести конверсію смуг радіочастот 1920-1935 МГц, 1950-1980 МГц, 2010-2015 МГц, 2020-2025 МГц, 2110-2125 МГц, 2140-2170 МГц для запровадження системи мобільного зв'язку третього покоління стандарту ІМТ-2000 (UMTS) шляхом зміни частотних присвоєнь радіоелектронних засобів спеціальних користувачів, які працюють у зазначених смугах радіочастот, і переведення їх поза такі смуги радіочастот (пункт 1).
Таким чином, Кабміном прийнято рішення щодо конверсії смуг радіочастот, які використовуються Збройними силами України (ЗСУ) та іншими спеціальними користувачами в інтересах національної безпеки та оборони України, і передачі права на користування такими радіочастотами операторам мобільного зв'язку, але не було передбачено комплекс заходів, який би забезпечував безперешкодне переведення радіоелектронних засобів таких користувачів на інші смуги радіочастот. Відтак, йдеться в указі Президента України, запропонований розпорядженням №1119-р механізм матиме наслідком зниження рівня боєздатності ЗСУ та інших військових формувань, їх бойової готовності до оборони держави.
16 вересня ц.р. міжвідомча робоча група затвердила об'єми витрат, пов'язані з конверсією радіочастот, придатних під використання технології 3G, та визначила, що передача радіочастотних ресурсів від Міноборони приватним компаніям-операторам відбуватиметься шляхом частотних змін електронних пристроїв, в рамках передбачених асигнувань, погодившись з можливістю проведення конверсії (радіочастотного ресурсу) за мінімальні засоби.
14 вересня ц.р. міжвідомча комісія з питань конверсії схвалила план виділення частот для розвитку зв'язку третього покоління, який не передбачає будь-яких компенсацій Міноборони і не передбачає залучення приватних коштів.
Частотами вже цікавилися шість найбільших операторів, але їх зупиняла вартість конверсії: Міноборони вимагає за їх звільнення - 2,5 млрд грн. Оператори пропонували спосіб конверсії вартістю 600 млн грн, а НКРЗ - без залучення значних коштів.
Стандарт 3G (third generation) розроблено Міжнародним союзом електрозв'язку і носить назву IМТ-2000 (UMTS). Він дозволяє передавати дані з швидкістю до 3,6 Мбіт/сек.