ua en ru

НКРЕКП вирішила скасувати "Роттердам+" з липня 2019

НКРЕКП вирішила скасувати "Роттердам+" з липня 2019 Фото: НКРЕКП (oilreview.kiev.ua)

Відповідне рішення було прийнято на сьогоднішньому засіданні Національної комісії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла рішення про скасування постанови №289 від 03.03.2017 року "Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії", більш відомого під назвою "Роттердам+". Рішення вступить в силу з початком дії нового ринку електроенергії, повідомляють "Українські новини".

Як наголошується, визнаються такими, що втратили чинність, ще ряд нормативних документів, що раніше регламентували роботу української енергетики – всього 24 постанов. Дане рішення НКРЕКП пояснює необхідністю упорядкування нормативної бази діяльності на ринку електричної енергії України для забезпечення своєчасної імплементації норм закону України "Про ринок електричної енергії".

Закон "Про ринок електроенергії" передбачає впровадження нової конкурентної моделі ринку, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринку "на добу вперед", внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг.

За даними видання, документ впроваджує норми Третього енергетичного пакету ЄС, у тому числі в питанні розділення компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.

Як відомо, проект постанови про скасування формули "Роттердам+" був оприлюднений 17 серпня на офіційному сайті НКРЕКП. Представники експертного співтовариства підтримали плани НКРЕКП по введенню нового ринку електричної енергії і рекомендували прискорити цей процес. Про це йдеться в повідомленні, оприлюдненому вчора на сторінці Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова за підсумками професійної дискусії.

У професійній дискусії брали участь представники уряду України, представництва ЄС в Україні, посольства Польщі в Україні, "Укренерго", Української енергетичної біржі та незалежні експерти.

НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачання, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробки та захоронення побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.