ua en ru

НКРЕ розраховує, що Україна завершить підготовку до імплементації "третього енергопакету" ЄС до кінця 2011 р

Національна комісія регулювання енергетики (НКРЕ) України розраховує, що Україна завершить підготовку до імплементації "третього енергопакету" ЄС до кінця 2011 р. Про це на засіданні робочої групи Регіональної асоціації органів регулювання енергетики з питань правового регулювання в понеділок, 24 жовтня, заявив член НКРЕ Віктор Меркушов, передає кореспондент РБК-Україна.
"Ви знаєте, Україна була прийнята в Енергетичне співтовариство. Ми взяли на себе зобов'язання, пов'язані з імплементацією другого і ось вже 6 жовтня - третього пакета європейського з енергетики. У зв'язку з цим у нас був прийнятий закон про ринок газу і під реалізацію цього закону цілий ряд правових документів. Це і правила доступу, це порядок кваліфікації споживачів, це визначення гарантованих постачальників. І практично, якщо не прийняли ще відповідних законодавчих актів, то ці документи вже практично всі напрацьовані", - зазначив чиновник.
Меркушов поінформував, що в рамках імплементації зараз проводиться обговорення та узгодження в уряді порядку доступу до газотранспортної системи. "Зараз в процесі апробації порядок визначення гарантованих постачальників і порядок визначення кваліфікованих споживачів. Ми плануємо, що до кінця року закінчимо з цими документами, і з 1 січня (2012 р.) вони вже повинні у нас працювати. Можливо, терміни будуть трохи посунені, тому що за нашими зобов'язаннями, за нашим законодавством це може бути трохи зрушено в часі, але, тим не менш, до 1 січня повинні бути готові", - підкреслив він.
"Третій енергопакет" був затверджений 3 вересня 2009 р., а його застосування в країнах - членах Європейського союзу розпочався 3 березня 2011 р. "Третій енергетичний пакет" - законодавча ініціатива Європейської комісії, що містить пропозиції з подолання труднощів, що виникли на європейському енергетичному ринку в процесі його лібералізації. Основні положення пакету мають на увазі майново-правове роз'єднання вертикально інтегрованих енергетичних компаній і обмеження інвестицій з третіх країн. Мета документа - завершити побудову єдиного електроенергетичного і газового ринку ЄС. Пакет названий третім, тому що на сьогодні законодавче оформлення процесу інтеграції в енергетичному секторі Євросоюзу пройшло два етапи. Проти впровадження положень "третього енергопакету" в Україні виступає Російська Федерація, яка постачає через Україну близько 80% свого газового імпорту в Євросоюз.
На міністеріальном засіданні в Кишиневі 6 жовтня 2011 р. українська влада зобов'язалися впровадити положення "третього енергетичного пакета" ЄС. У вересні 2010 р. Україна підписала протокол про приєднання до Енергетичного співтовариства. У лютому 2011 р. Україна стала повноправним членом цієї організації.