ua en ru

Низька інфляція в єврозоні збережеться довгий час, - ЄЦБ

Глава Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі висловив побоювання, що низька інфляція у валютному блоці збережеться на тривалий час. Про це повідомляє "Росія-24".

Глава Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі (на фото) висловив побоювання, що низька інфляція у валютному блоці збережеться на тривалий час. Про це повідомляє "Росія-24".

В ході прес-конференції за підсумками листопадового засідання ЄЦБ, Драгі підтвердив раніше висловлене обіцянку тримати базові процентні ставки на низькому рівні.

За словами Драгі, ЄЦБ буде дотримуватися стимулюючої кредитно-грошової політики, до тих пір, поки така позиція буде необхідною.

Нагадаємо, за підсумками засідання Ради керуючих ЄЦБ було прийнято рішення знизити ключову процентну ставку до 0,25% до 0,5%. Подібне рішення стало для експертів несподіванкою, більшість не очікувала зниження ставки. Ставка по депозитах ЄЦБ залишена на нульовому рівні, в той час як маржинальна ставка була знижена до 0,75%.

Драгі не відкидає можливості подальшого зниження ставки за кредитами, однак спершу ЄЦБ має намір розглянути всі можливі інструменти для підтримки економіки валютного блоку. Так, ЄЦБ готовий до встановлення негативної ставки за кредитами.

Крім того, глава ЄЦБ закликав владу країн єврозони проводити структурні економічні реформи. Серед несприятливих факторів для відновлення економіки Драгі відзначив високу, хоча й стабилизирующуюся, безробіття і слабку динаміку кредитно-грошового ринку.

Нагадаємо, що сьогодні ЄЦБ 7 листопада 2013 р. знизив облікову ставку, встановивши її на рівні 0,25%. Раніше облікова ставка становила 0,5%. Аналітики прогнозували, що облікова ставка буде збережена на рівні 0,5%.

Рішення знизити процентну ставку стало спробою простимулювати недостатньо швидке відновлення економіки Європи. Можливість для цього надали дані по інфляції в єврозоні - минулого тижня стало відомо, що зростання цін у жовтні 2013 р. в зоні обігу єдиної валюти Європи становив лише 0,7%. Це найнижчий показник з січня 2010 р.