Суд в Амстердамі прийняв рішення передати колекцію експонатів Україні
Окружний суд Амстердама прийняв рішення передати Україні колекцію "скіфського золота" кримських музеїв, яка зберігалася в Нідерландах з 2014 року, передає Reuters.
Повідомляється, що рішення про передачу "скіфського золота" Україні оголосила головуючий суддя Дудок ван Хіл.
Відзначимо, в 2014 році експонати Центрального музею Тавриди, Керченського історико-культурного заповідника, Бахчисарайського історико-культурного заповідника та Національного заповідника "Херсонес Таврійський" передали Нідерландам для виставки "Крим: золото і секрети Чорного моря", яка проходила в приватному музеї Алларда Пірсона. Свої права на експонати після анексії Криму заявляла Росія.
Однак згідно з нормами міжнародного права, скіфське золото не може бути повернуто в Крим, так як півострів знаходиться під окупацією Росії, і багато країн визнали факт незаконності анексії Криму. Тому, в Нідерландах прийняли рішення вирішити це питання в судовому порядку.
Так, згідно з рішенням суду, повернення артефактів в Україну засновано на конвенції ЮНЕСКО від 1970 року. У ній говориться про те, що культурна спадщина належить суверенній державі. Про це у своєму Facebook написала перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова.
Україна повинна буде оплатити частину коштів за перевезення та зберігання артефактів.
Зазначимо також, що у Росії є три місяці для того, щоб подати апеляцію. Однак Джапарова вважає, що РФ може і не піти на такий крок.
"Гадаю, що враховуючи відсутність шансів, РФ не захоче "расстягивать удовольствие", - зазначила вона.
Фото: "скіфське золото" було передано Нідерландам для виставки
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна просить Інтерпол оголосити "скіфське золото" у міжнародний розшук.